“Alpomish va Barchinoy” xalqaro turnirida gʻoliblar aniqlandi
Toshkentda kamondan otish boʻyicha 8 mamlakatdan tashrif buyurgan 100 nafardan ortiq sportchi ishtirokidagi “Alpomish va Barchinoy” III xalqaro musobaqasi yakunlandi.
Dasturga koʻra, bugun musobaqaning final bellashuvlari va taqdirlash marosimi oʻtkazildi. Mazkur jarayonda Milliy gvardiya qoʻmondonligi, Sport vazirligi va MOQ rahbariyati ishtirok etdi.
Taqdirlash marosimi davomida rasmiylar sportchilarimizni erishgan muvaffaqiyatlari bilan qutlab, bu kabi musobaqalar ushbu sport turini mamlakatimizda ommalashtirish yoʻlida muhim ahamiyat kasb etishini taʼkidlashdi va atletlarimizga kelgusi musobaqalarda ham omad tilashdi.
Musobaqada terma jamoamiz vakillari yuqori natijalari bilan ajralib turishdi. Yakunda hamyurtlarimiz 4 ta oltin va 1 ta kumush medallariga sazovor boʻldilar.

Winners Crowned at the International Archery Tournament “Alpomish and Barchinoy”
The III International Archery Tournament “Alpomish and Barchinoy” concluded in Tashkent, featuring over 100 athletes from 8 countries.
Today’s schedule included the final matches and the official award ceremony, attended by leaders from the National Guard Command, Ministry of Sports, and the National Olympic Committee of Uzbekistan.
During the ceremony, officials congratulated the athletes on their successful performances, highlighting the importance of such tournaments for the promotion of archery and wishing them further victories on the international stage.
Uzbek archers demonstrated a high level of skill and confidently secured top positions. The Uzbekistan national team ended the tournament with 4 gold and 1 silver medals.