“Alpomish va Barchinoy” xalqaro turnirida gʻoliblar aniqlandi
Toshkentda kamondan otish boʻyicha 8 mamlakatdan tashrif buyurgan 100 nafardan ortiq sportchi ishtirokidagi “Alpomish va Barchinoy” III xalqaro musobaqasi yakunlandi.
Dasturga koʻra, bugun musobaqaning final bellashuvlari va taqdirlash marosimi oʻtkazildi. Mazkur jarayonda Milliy gvardiya qoʻmondonligi, Sport vazirligi va MOQ rahbariyati ishtirok etdi.
Taqdirlash marosimi davomida rasmiylar sportchilarimizni erishgan muvaffaqiyatlari bilan qutlab, bu kabi musobaqalar ushbu sport turini mamlakatimizda ommalashtirish yoʻlida muhim ahamiyat kasb etishini taʼkidlashdi va atletlarimizga kelgusi musobaqalarda ham omad tilashdi.
Musobaqada terma jamoamiz vakillari yuqori natijalari bilan ajralib turishdi. Yakunda hamyurtlarimiz 4 ta oltin va 1 ta kumush medallariga sazovor boʻldilar.

Определены победители международного турнира по стрельбе из лука “Алпомиш и Барчиной”
В Ташкенте завершился III Международный турнир по стрельбе из лука “Алпомиш и Барчиной”, который собрал более 100 спортсменов из 8 стран.
Сегодня состоялись финальные поединки и торжественная церемония награждения победителей. В мероприятии приняли участие руководители Командования Национальной гвардии, Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета Узбекистана.
В ходе церемонии награждения официальные лица поздравили спортсменов с успешным выступлением, отметили важность подобных турниров для популяризации этого вида спорта и пожелали дальнейших побед на международной арене.
Узбекские лучники продемонстрировали высокий уровень мастерства и уверенно завоевали призовые места. По итогам турнира сборная Узбекистана завоевала 4 золотые и 1 серебряную медаль.