Osiyo chempionati qahramonlarining gʻalabalari e’tirof etildi
15-18-aprel kunlari Saudiya Arabistonining Dammam shahrida tashkil etilgan U18 yosh toifasidagi Osiyo chempionatida Oʻzbekiston terma jamoasi muvaffaqiyatli ishtirok etib, 3 ta oltin, 5 ta kumush va 4 ta bronza medallarini qoʻlga kiritgani va umumjamoa hisobida ikkinchi oʻrinni egallagani haqida maʼlum qilgan edik. Bugun ushbu musobaqa qahramonlarini pul mukofotlari bilan taqdirlash marosimi tashkil etildi.
Tadbirda Milliy Olimpiya qoʻmitasi, Oʻzbekiston yengil atletika federatsiyasi rahbariyati, sportchi va murabbiylar ishtirok etishdi. Sportchilarga mukofotlarni Oʻzbekiston Respublikasi Bojxona qoʻmitasi va mamlakat yengil atletika federatsiyasi raisi Akmalxoʻja Mavlonov hamda MOQ raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Umarov tantanali ravishda topshirishdi.
Taʼkidlash joiz, shu kunlarda Toshkentda kattalar va 20 yoshgacha boʻlgan sportchilar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionati tashkil etilmoqda. Rasmiylar musobaqa jarayonini kuzatish bilan birga qitʼa birinchiligida yurtimiz sharafini munosib himoya qilgan yosh atletlarimizni qutlashdi. Ularni qoʻlga kiritgan muvaffaqiyatlari bilan tabriklab, kelgusi faoliyatlarida ham omad tilashdi.

Состоялась церемония награждения триумфаторов чемпионата Азии U18
С 15 по 18 апреля в городе Даммам (Саудовская Аравия) прошёл чемпионат Азии среди спортсменов до 18 лет. Сборная Узбекистана в этих стартах выступила очень успешно, завоевав 3 золотые, 5 серебряных и 4 бронзовые медали, наши соотечественники стали вторыми в общекомандном зачёте. Сегодня в честь героев турнира состоялась торжественная церемония награждения, где им вручили денежные призы.
В мероприятии приняли участие руководство Национального Олимпийского комитета, Федерации лёгкой атлетики Узбекистана, спортсмены и тренеры. Награды спортсменам торжественно вручили председатель Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан и Федерации лёгкой атлетики страны Акмалходжа Мавлонов, а также первый заместитель председателя НОК Отабек Умаров.
Следует отметить, что в эти дни в Ташкенте проходит чемпионат Узбекистана по лёгкой атлетике среди взрослых и спортсменов до 20 лет. Во время турнира официальные лица поздравили молодых чемпионов с их блестящими достижениями и поблагодарили за достойное представление страны на международной арене. Юным спортсменам пожелали успехов и новых побед в будущем.