Sablyachilarimiz jahon chempionatida bronza medallarini qoʻlga kiritishdi
Xitoyning Usi shahrida qilichbozlik boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasidagi jahon chempionati oʻtkazilayotgan haqida maʼlum qilgan edik. Bugun jamoaviy dasturda ishtirok etgan sablyachi yoshlarimiz qizlar va yigitlar oʻrtasidagi dasturlarda bronza medallariga sazovor boʻlishdi.
Har ikki jamoamiz ham yarim finalgacha yoʻlni munosib bosib oʻtishdi. Final ostonasida qizlarimiz AQSh, yigitlarimiz esa Italiya jamoasiga imkoniyatni boy berdilar. Bronza medallari uchun bellashuvlarda esa Vengriya va Turkiya vakillari magʻlubiyatga uchratildi.
Shu tariqa, yosh qilichbozlarimiz jahon chempionatlarida ilk bor jamoaviy dasturda medal qoʻlga kiritishdi.

Наши саблисты завоевали бронзовые медали на чемпионате мира
Как уже сообщалось, в китайском городе Уси проходит чемпионат мира по фехтованию среди юниоров и молодёжи. Сегодня в командных соревнованиях юные саблисты из Узбекистана завоевали бронзовые медали как среди девушек, так и среди парней.
Обе наши сборные достойно прошли путь до полуфинала. В поединке за выход в финал девушки уступили команде США, а юноши — сборной Италии. В поединках за третье место наши спортсмены одержали победу над представителями Венгрии и Турции соответственно.
Таким образом, узбекские саблисты впервые в истории завоевали медали в командных соревнованиях на чемпионате мира.