Chirchiq shahri ogʻir atletika boʻyicha Oʻzbekiston chempionatiga mezbonlik qiladi
Chirchiq shahri yurtimizning eng kuchli ogʻir atletikachilarini chorlaydi. Oʻzbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetida 6-13-aprel kunlari kattalar va U20 yosh toifasidagi Oʻzbekiston chempionati boʻlib oʻtadi. Qayd etish joiz, mazkur musobaqalar may oyida Xitoyda oʻtadigan Osiyo chempionati oldidan asosiy jamoamizning tayyorgarligini koʻzdan kechirish imkoniyatini taqdim etadi.
Shuningdek, 6-11-aprel kunlari “Uzbekistan open” xalqaro turniri oʻtkazilib, unda qoʻshni mamlakatlardan tashrif buyuradigan sara polvonlar bahs olib borishi kutilmoqda.

Город Чирчик примет чемпионат Узбекистана по тяжёлой атлетике
В городе Чирчик соберутся лучшие тяжелоатлеты со всех уголков нашей страны. 6-13 апреля в Узбекском государственном университете физической культуры и спорта пройдёт чемпионат Узбекистана по тяжёлой атлетике среди взрослых и U20. Следует отметить, что данные соревнования позволят оценить подготовку основной сборной перед началом чемпионата Азии, который состоится в мае месяце в Китае.
Также, 6-11 апреля будет организован международный турнир "Uzbekistan open". В данных стартах ожидается участие лучших тяжелоатлетов из соседних Республик.