Hurmatli opa-singillar, sportchi ayollar va soha fidoyilari!
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Sizlarni bahorning eng goʻzal va eng nafis bayrami – 8-mart, Xalqaro xotin-qizlar kuni bilan samimiy tabriklaydi!
Sizning fidokorligingiz, sabr-matonatingiz va joʻshqin energiyangiz nafaqat oilalarimiz, balki butun jamiyatimizga fayz kiritadi. Ayniqsa, Oʻzbekiston sharafini xalqaro maydonda himoya qilayotgan ayol atletlarimiz, murabbiylarimiz va sport tashkilotlarida faoliyat yuritayotgan opa-singillarimiz bilan faxrlanamiz! Sizning har bir yutugʻingiz nafaqat yurtimiz, balki kelajak avlod uchun ham ilhom manbai demakdir.
Sizlarga mustahkam sogʻliq, oilaviy baxt, sport va hayotda yuksak marralarni zabt etishingizni tilaymiz. Har doim baxtli va gʻalabalarga toʻla hayot kechiring!

Дорогие женщины, милые девушки, спортсменки и представительницы спортивной сферы!
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет вас с самым прекрасным и нежным весенним праздником — 8 Марта, Международным женским днём!
Ваши самоотверженность, терпение и энергия всегда радуют нас. Особенно мы гордимся нашими уважаемыми женщинами — дорогими сёстрами, которые защищают честь Узбекистана на международной арене, ведут активную деятельность в спортивных организациях и добиваются больших успехов. Каждая ваша победа — это источник вдохновения для всей страны и будущих поколений.
Желаем вам крепкого здоровья, семейного счастья и достижения новых высот — как в спорте, так и в жизни. Пусть ваша жизнь будет наполнена радостью, гармонией и блестящими победами!