OAV vakillari diqqatiga!
14-iyul kuni soat 11:00 da MOQ majlislar zalida Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari oldidan rasmiy matbuot anjumani o‘tkazilishi haqida xabar berilgan edi. Mamlakatimizda yuzaga kelgan murakkab epidemiologik vaziyat sabab ushbu anjuman bekor bo‘lganini maʼlum qilamiz.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi yuzaga kelgan noqulaylik uchun uzr so‘raydi va barcha OAV xodimlarini, blogerlarni Olimpiya o‘yinlarida terma jamoamiz ishtirokini katta hajmda yoritib borishga chorlab qoladi. Unutmaylikki, biz o‘z ishimiz orqali atletlarimizni yana-da ruhlantirishimiz, ularga madad berishimiz mumkin.

To the attention of the media representatives!
Earlier, we reported that on July 14, at 11: 00, an official press conference will be held in the NOC conference hall before the start of the Tokyo 2020 Olympic Games. We inform you that due to the epidemiological situation, the event is canceled.
The National Olympic Committee of Uzbekistan apologizes for the inconvenience created and calls on all media representatives and bloggers to widely cover the participation of Uzbek athletes at the Olympics. We must remember that thanks to our activities, we can inspire and motivate athletes.