OOKning 93-Ijroqoʻm yigʻilishi muvaffaqiyatli yakunlandi
Xarbin shahrida Osiyo Olimpiya kengashi (OOK)ning 93-Ijroqoʻm yigʻilishi oʻz ishini yakunladi. Ma’lum qilganimizdek, unda Ijroqoʻm a’zosi, OOK vitse-prezidenti, Oʻzbekiston MOQ raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Umarov ishtirok etdi.
Tadbir avvalida Xarbin shahri meriyasi vakili mehmonlarni qarshi olishdan mamnun ekanini bildirib, barcha sportchilarga omad tiladi. Anjuman davomida Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo va 2029-yil Saudiya Arabistonida tashkil etiladigan kelgusi qishki Osiyo oʻyinlariga tayyorgarlik boʻyicha taqdimotlar oʻtkazildi.

Успешно завершилось 93-заседание Исполкома ОСА
В Харбине завершилось 93-заседание Исполкома Олимпийского совета Азии (ОСА). Как ранее сообщалось, в мероприятии участвовал член Исполкома, вице-президент ОСА, первый заместитель председателя НОК Узбекистана Отабек Умаров.
Вначале заседания представитель мэрии города Харбин поприветствовал всех гостей и пожелал успехов участникам Игр. В ходе мероприятия были проведены презентации по подготовке к летним Азиатским играм Аичи-Нагоя-2026 и следующим зимним Азиатским играм, которые пройдут в 2029 году в Саудовской Аравии.