Xarbin-2025 qishki Osiyo oʻyinlarining tantanali ochilish marosimi 7-fevral kuni mahalliy vaqt bilan 20:00 (Toshkent vaqti bilan 17:00) da start oladi. Musobaqa tashkiliy qoʻmitasi marosim barchaga yoqadigan, ajoyib atmosferada oʻtishiga va’da berdi.
Mezbonlar hozircha tadbir uch qismdan iborat boʻlishini, unda ilk bor sun’iy intellekt yordamida rivojlantirilgan texnologiyalardan foydalanilishini ma’lum qilishdi. Pekin-2022 qishki Olimpiya va Xanchjou-2022 yozgi Osiyo oʻyinlarining marosimlarida ishlagan badiiy jamoa bu tadbirga ham jalb etilganini inobatga olsak, bu gal ham xitoyliklardan ajobtovur chiqishlar kutib qolamiz.

Легкоатлеты начали международные сборы в Турции
Торжественная церемония открытия зимних Азиатских игр Харбин-2025 состоится 7 февраля в 20:00 (в 17:00 по ташкентскому времени). Организационный комитет Игр отметил, что мероприятие впечатлит всех и пройдёт в чудесной атмосфере.
Хозяева Азиады подчеркивают, что церемония будет состоять из 3-х частей и что впервые будут использованы передовые технологии, включая искусственный интеллект и другие новшества в этом направлении. Учитывая то, что в этом мероприятии будут работать творческие команды, привлеченные на зимние Олимпийские игры Пекин-2022 и летние Азиатские игры Ханчжоу-2022, можно и на этот раз ожидать от китайцев потрясающее шоу.