23-iyul kuni boshlanadigan Tokio-2020 yozgi Olimpiya o‘yinlarining startiga ham sanoqli kunlar qolmoqda. Ayni paytga kelib, unda ishtirok etadigan O‘zbekiston delegatsiyasining tarkibi maʼlum bo‘lib ulgurdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi mazkur musobaqaga hukumatimizning qo‘llab-quvvatlashi ostida Turizm va sport vazirligi va boshqa tashkilotlar bilan munosib hozirlik ko‘rmoqda. Hozirda boks, taekvondo, dzyudo kabi terma jamoalarimiz Tokioga shahriga yetib borgan va Olimpiadadan avval so‘nggi o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini olib borishmoqda.
Asosiy delegatsiyamiz 19-iyul kuni Yaponiyaga yo‘l oladi. Shu munosabat bilan 14-iyul kuni soat 11:00 da MOQ Majlislar zalida bo‘lajak Olimpiada oldidan rasmiy matbuot anjumani tashkil etiladi. O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi barcha OAV, blogerlarni mazkur tadbirga taklif etadi.

We invite you to the official press conference before the start of the Olympic Games in Tokyo!
There are only a few days left before the start of the Tokyo Olympics, which will begin on July 23. By now, the names of the representatives of the delegation of Uzbekistan who will take part in Tokyo 2020 have already become known.
The National Olympic Committee of Uzbekistan, with the support of the Government of the country, together with the Ministry of Tourism and Sports and other organizations, is actively preparing. Now the boxing, taekwondo and judo teams are already in Tokyo and are holding the last training camps.
The main delegation will leave for Japan on July 19. In this regard, an official press conference will be held on July 14 at 11:00 before the start of Tokyo 2020. The National Olympic Committee of Uzbekistan invites all media representatives and bloggers to take part in this event.