23-iyul kuni boshlanadigan Tokio-2020 yozgi Olimpiya o‘yinlarining startiga ham sanoqli kunlar qolmoqda. Ayni paytga kelib, unda ishtirok etadigan O‘zbekiston delegatsiyasining tarkibi maʼlum bo‘lib ulgurdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi mazkur musobaqaga hukumatimizning qo‘llab-quvvatlashi ostida Turizm va sport vazirligi va boshqa tashkilotlar bilan munosib hozirlik ko‘rmoqda. Hozirda boks, taekvondo, dzyudo kabi terma jamoalarimiz Tokioga shahriga yetib borgan va Olimpiadadan avval so‘nggi o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini olib borishmoqda.
Asosiy delegatsiyamiz 19-iyul kuni Yaponiyaga yo‘l oladi. Shu munosabat bilan 14-iyul kuni soat 11:00 da MOQ Majlislar zalida bo‘lajak Olimpiada oldidan rasmiy matbuot anjumani tashkil etiladi. O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi barcha OAV, blogerlarni mazkur tadbirga taklif etadi.

Приглашаем на официальную пресс-конференцию перед началом Олимпийских игр в Токио!
До старта Токийской Олимпиады, которая начнётся 23 июля, остаются считанные дни. К настоящему времени уже стали известны имена представителей делегации Узбекистана, которые примут участие в Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана при поддержке правительства страны совместно с Министерством туризма и спорта и другими организациями, ведëт активную подготовку. Сейчас сборные по боксу, таэквондо и дзюдо уже находятся в Токио и проводят последние учебно-тренировочные сборы.
Основная делегация 19 июля отбудет в Японию. В связи с этим, 14 июля в 11:00 перед началом Токио-2020 состоится официальная пресс-конференция. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана приглашает всех представителей СМИ и блогеров принять участие в этом мероприятии.