21-28-yanvar kunlari Toshkentda boks boʻyicha kattalar oʻrtasidagi Oʻzbekiston chempionati boʻlib oʻtadi. Yurtimizning eng mohir charm qoʻlqop ustalari oʻrtasida kechadigan bahslar bu yil yangicha formatda tashkil etiladi.
Rejaga koʻra, 21-26-yanvar kungi bahslarga Respublika Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi mezbonlik qiladi. 27-28-yanvar kungi yakuniy bahslar esa “Zoʻr TV” telekanalining “Renessans Hall” majmuasiga belgilangan.
Ertaga Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida musobaqaning texnik qoʻmita yigʻilishi, qur’a tashlash marosimi va matbuot anjumani boʻlib oʻtadi.

Стартует чемпионат Узбекистана по боксу
21-28 января в Ташкенте состоится чемпионат Узбекистана по боксу среди взрослых. Соревнования с участием лучших мастеров кожаных перчаток в этом году пройдут в новом формате.
По регламенту, поединки назначенные на 21-26 января примет Республиканский Центр по подготовке к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта. А 27-28 января бои пройдут в комплексе "Renessans Hall" телеканала "Zo'r TV".
Завтра в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоится совещание технического комитета соревнования, церемония жеребьёвки и пресс-конференция.