Toshkentda konkur bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi Osiyo chempionati o‘tkaziladi
Quvaytda Osiyo ot sporti federatsiyasi (AEF)ning navbatdagi Bosh Assambleyasi boʻlib oʻtdi. Unda yangi Olimpiya siklida qitʼamiz boʻylab ot sportini yanada rivojlantirishga doir masalalar koʻrib chiqildi. Tadbirda Oʻzbekiston nomidan mamlakat yilqichilik va ot sporti federatsiyasi raisi Bahromjon Gaziyev qatnashdi.
Biz uchun ahamiyatlisi, Bosh Assambleya doirasida joriy yil nufuzli musobaqalardan birining mezbonligi poytaxtimizga topshirildi. Aniqrogʻi, 1-3-aprel kunlari Toshkent konkur boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi Osiyo chempionatini qabul qiladi. Rejaga koʻra, musobaqa “Universal Horses Stable” majmuasida tashkil etiladi.

Ташкент примет молодёжный чемпионат Азии по конкуру
В Кувейте состоялась очередная Генеральная Ассамблея Азиатской федерации конного спорта (AEF). В мероприятии обсуждались планы дальнейшего развития конного спорта на континенте в новом Олимпийском цикле. Нашу страну на данном заседании представил председатель Федерации конного спорта и коневодства Узбекистана Бахромжон Газиев.
Стоит отметить, что в рамках Генеральной Ассамблеи проведение одного из престижнейших состязаний было передано нашей столице. В частности, 1-3 апреля Ташкент примет молодёжный чемпионат Азии по конкуру. Согласно плану, соревнования будут организованы в конноспортивном комплексе "Universal Horses stable".