Slalomchilarimiz yangi mavsumga BAAda tayyorlanishmoqda
Slalomda eshkak eshish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi shu kunlarda Birlashgan Arab Amirliklarining Al-Ayn shahrida xalqaro oʻquv-mashgʻulot yigʻinini olib bormoqda. 8-yanvarda boshlangan mazkur yigʻin 24-fevealga qadar davom etishi rejalashtirilgan.
Tarkibga 8 nafar sportchi jalb qilingan. Mashgʻulotlar mart oyida Tailandda U20 va U23 yosh toifalarida oʻtadigan Osiyo chempionati, shuningdek, keyinchalik kattalar oʻrtasida tashkil etiladigan reyting turnirlariga tayyorgarlik vazifasini oʻtab beradi. Shuningdek, yurtdoshlarimiz Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlaridan musobaqalar dasturiga kiritilgan ekstrim slalom yoʻnalishida ham tayyorgarlik olib borishyapti. Xalqaro yigʻinda 10 ga yaqin davlat vakillari ishtirok etishmoqda.

Сборная Узбекистана по гребному слалому тренируется в ОАЭ
Представители сборной Узбекистана по гребному слалому в эти дни проводят международные учебно-тренировочные сборы в городе Аль-Айн (ОАЭ). УТС начались 8 января и продолжаться до 24 февраля.
К сборам привлечены 8 спортсменов. Данные занятия станут важным этапом подготовки к чемпионату Азии U20 и U23 в марте месяце в Таиланде, а также, к рейтинговым турнирам среди взрослых в дальнейшем. Помимо этого, наши соотечественники готовятся и в новом направлении - экстрим слалом, который был включён в программу Олимпийских игр начиная с Париж-2024. В международных сборах участвуют представители около 10 стран.