FEI prezidenti Toshkentda oʻtgan konkur boʻyicha xalqaro musobaqani eʼtirof qildi
BAAning Abu-Dabi shahrida Xalqaro ot sporti federatsiyasi (FEI)ning navbatdagi Bosh assambleyasi oʻtkazildi. Unda tashkilotning 2024-yil yakuni boʻyicha hisoboti va 2025-yil uchun rejalari koʻrib chiqildi. Mazkur tadbirda yurtimiz nomidan Oʻzbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi raisi Bahromjon Gaziyev ishtirok etdi.
Xalqaro ot sporti federatsiyasi prezidenti Ingmar De Vos yil davomida oʻtgan tadbirlar haqida toʻxtalar ekan, 21-27-oktyabr kunlari Toshkent mezbonlik qilgan “FEI Jumping World Challenge Final” musobaqasi yuqori saviyada tashkil etilgani haqida toʻxtaldi. Tadbirda 2025-yilga belgilangan barcha musobaqalar taqvimi va tashkilot byudjeti koʻrib chiqildi.
Tadbir davomida B.Gaziyev bir qator milliy federatsiyalar rahbarlari bilan oʻzaro hamkorlikni kuchaytirish borasida suhbatlashdi. Shuningdek, FEI rahbariga esdalik sovgʻasini topshirdi.

Президент FEI высоко оценил международный турнир по конкуру, который был проведён в Ташкенте
В Абу-Даби (ОАЭ) прошла очередная Генеральная ассамблея Международной федерации конного спорта (FEI). В мероприятии были подведены итоги 2024 года и рассмотрены планы на 2025 год. В Генеральной ассамблее принял участие председатель Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана Бахромжон Газиев.
Президент Международной федерации конного спорта Ингмар Де Вос, рассказывая о мероприятиях, которые прошли в течение года, отметил, что турнир “FEI Jumping World Challenge Final”, состоявшийся 21-27 октября в Ташкенте, был организован на высоком уровне. Также, в рамках Ассамблеи обсуждался календарь соревнований, предназначенный на 2025 год, а также, бюджет международной организации.
Во время мероприятия Б.Газиев встретился с руководителями национальных федераций нескольких стран и обсудил вопросы относительно укрепления двустороннего сотрудничества. В заключении, Бахромжон Газиев вручил главе FEI памятный подарок.