O‘zbek bokschilari Tokioga yo‘l olishdi
Olimpiadada qatnashadigan o‘zbekistonlik bokschilar anʼanaga ko‘ra, tayyorgarlikning so‘nggi bosqichini musobaqa o‘tkaziladigan manzil – Yaponiyaning o‘zida olib borishadi.
Marat Qurbonov boshchiligidagi charm qo‘lqop ustalarimiz birozdan so‘ng Toshkent xalqaro aeroportidan Yaponiyaga parvoz qilishadi. Bokschilarimiz uchta tarkib bilan Tokioning o‘zida tayyorgarlikni olib borishadi.
Terma jamoamiz bugun Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida kuzatib qo‘yildi. Ularga aeroportda O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisi Rustam Shoabdurahmonov, shuningdek O‘zbekiston boks federatsiyasi bosh kotibi Murodjon Mamadaliyev ham omad tilashdi.
Eslatib o‘tamiz, o‘zbek bokschilari Tokiodagi Olimpiya o‘yinlarida quyidagi tarkibda ishtirok etishadi:

Uzbek boxers left for Tokyo
According to tradition, the boxers of Uzbekistan, before important starts, conduct the final stage of training in the country where the competitions will be held.
Today, representatives of our national team headed by Marat Kurbanov left for Tokyo. It should be noted that the boxers will conduct their last training in the capital of Japan.
The masters of leather gloves were escorted to the Islam Karimov International Airport. At the airport, the boxers were wished good luck by the chairman of the NOC, Rustam Shaabdurakhmanov, and the Secretary General of the Boxing Federation of Uzbekistan, Murod Mamadaliyev.
Names of boxers who will take part in Tokyo 2020:
-63 kg: Elnur Abduraimov
-75 kg: Fan of Kakhramonov
-81 kg: Dilshod Ruzmetov
+91 kg: Bahodir Zhalolov
-69 kg: Shakhnoza Yunusova
We remind you that within the framework of the Tokyo Olympics, boxing competitions will begin on July 24.