10 Oktyabr 2024 1204
Astanada stol tennisi boʻyicha Osiyo chempionatining yana bir kuni ortda qoldi. Unda yigitlarimiz jamoaviy dasturda Shri-Lankani 3:1 hisobida magʻlubiyatga uchratib, 17-pogʻonada ishtiroklarini yakunlashdi.
Afsuski, juftlik dasturi ular uchun omadsiz oʻtdi. Chempionatda qatnashgan har ikki juftligimiz, shuningdek, mikst dasturidagi stol tennischilarimiz ham imkoniyatni boy berishdi. Qizlarimizdan N.Tojixonova / A.Hasanova tandemi dastlabki bosqichdan muvaffaqiyatli oʻtdi. Endi ular ertaga S.Oda / S.Yoko (Yaponiya) juftligiga qarshi bahs olib borishadi. M.Magdiyeva / A.Kamalova esa A.Muxerji / S.Muxerji (Hindiston) juftligi bilan kuch sinashadi.

10 Октября 2024 1202
В Казахстане завершился очередной соревновательный день чемпионата Азии по настольному теннису. Наши парни в командной программе за 17 место сыграли со сборной Шри-Ланки и одержали победу со счётом 3:1.
К сожалению, в парной программе наши теннисисты потерпели поражение. Также, и в микст направлении наши соотечественники уступили своим соперникам. А тандем Н.Тажихановой и А.Хасановой успешно провели первый этап. Завтра они проведут матч против представительниц Японии - С.Ода / С.Йоко. Помимо этого в рамках завтрашней программы пара М.Магдиевой и А.Камаловой сыграют с А.Мухерджи / С.Мухерджи (Индия).
Сегодня в течение дня наши соотечественники проведут предварительный отборочный этап в индивидуальной программе.