Toshkent-2025: Milliy Olimpiya qoʻmitasida federatsiya masʼullari va direksiya xodimlari bilan yigʻilish oʻtkazildi
Bugun Toshkent-2025 yoshlar Osiyo oʻyinlariga kiritilishi koʻzda tutilgan sport turlari va dasturlari muhokamasiga bagʻishlangan yigʻilish boʻlib oʻtdi. Unda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Qoʻmita raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov, Sport vazirligi, federatsiya va assotsiatsiyalar masʼullari, Oʻyinlar direksiyasi xodimlari ishtirok etishdi.
Tadbir avvalida Oybek Omilovich ishga masʼuliyat bilan yondashayotgan barchaga minnatdorchilik bildirib, jarayonning katta qismi ortda qolgani, Oʻyinlar taqvimining loyihasi ancha shakllantirib olingani haqida aytib oʻtdi. Oʻz navbatida, Sherzod Rixsibayevich bor eʼtibor tayyorgarlik rejasini puxta ishlab chiqish va saralab olinayotgan nomzodlarga koʻproq ahamiyat berishga qaratilishini qoʻshimcha qildi.
Yigʻilish davomida federatsiya vakillari bilan Oʻyinlar dasturidan joy olayotgan yoʻnalishlar, ularda ishtirok etishi kutilayotgan sportchilar roʻyxatini shakllantirish, har bir sport turidagi yosh toifalarini yana bir karra koʻrib chiqish boʻyicha atroflicha fikr almashildi. Rasmiylar davlatimiz terma jamoalarning tayyorgarligi uchun hamma sharoitlarni yaratib berishi, bunga mos ravishda yosh atletlarimiz muhim gʻalabalarni qoʻlga kiritishlari zarurligini bildirdilar.

Ташкент-2025: В НОК состоялось собрание с участием официальных лиц спортивных федераций и сотрудников дирекции
Сегодня состоялось совещание, посвященное обсуждению видов спорта и программ, которые будут включены в юношеские Азиатские игры Ташкент-2025. В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя Комитета Шерзод Ташматов, официальные лица Министерства спорта, спортивных федераций и ассоциаций страны, сотрудники дирекции Ташкент-2025.
Вначале мероприятия Ойбек Омилович поблагодарил всех, кто ответственно выполняет свою работу и сообщил, что большая часть процесса осталась позади, а проект календаря Игр уже почти сформирована. В свою очередь, Шерзод Рихсибаевич подчеркнул, что необходимо сосредоточиться над разработкой плана подготовки и обращать больше внимания на подготовку кандидатов, которые были отобраны для участия на ЮАИ Ташкент-2025.
В ходе встречи с представителями каждой федерации состоялся подробный обмен мнениями по направлениям, которые будут включены в программу Игр, окончательному формированию списка спортсменов-участников, а также, рассмотрения возрастных категорий для каждого вида спорта. Руководители выразили, что со стороны нашего государства будут созданы все условия для полной подготовки сборных команд, и соответственно, нашим юным спортсменам необходимо будет оправдать оказанное доверие и завоевать высокие результаты в этих важных стартах.