Taekvondochilarimizdan yana bir tarixiy natija
Koreya Respublikasining Chuncheon shahrida taekvondo WT boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi jahon chempionati hamyurtlarimiz uchun yakunlandi. Dunyoning eng kuchli yosh taekvondochilari oʻrtasida kechgan musobaqada Oʻzbekiston terma jamoasi 1 ta oltin va 1 ta bronza medallariga sazovor boʻldi.
-45 kg: Dilmurod Maʼrufjonov
-48 kg: Behruz Salimov
Qayd etish joiz, ushbu musobaqa oʻzbek taekvondosi uchun tarixiy ahamiyat kasb etdi. Boisi, mazkur yosh toifasidagi dunyo birinchiliklarida oʻzbekistonlik sportchilar hali oltin medalga sazovor boʻlishmagan edi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi mamlakat taekvondo assotsiatsiyasi, sportchi va murabbiylarni ushbu musobaqada qoʻlga kiritilgan natija bilan samimiy qutlaydi.

Ещё один исторический результат отечественных таэквондистов
Сборная Узбекистана завершила своё участие на молодёжном чемпионате мира по таэквондo WT в Республике Корея. В бескомпромиссных соревнованиях, где выступали лучшие молодые спортсмены мира, представителям сборной Узбекистана удалось завоевать 1 золотую и 1 бронзовую медали.
-45 кг: Дилмурод Маъруфжонов
-48 кг: Бехруз Салимов
Следует отметить, что данное мировое первенство имеет историческое значение для узбекского таэквондо. Так как, в этих стартах впервые молодые таэквондисты Узбекистана завоевали награду золотого отлива.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ассоциацию таэквондо страны, спортсменов и тренеров с таким важным показателем и желает им дальнейших успехов.