Toshkent-2025 yoshlar Para Osiyo oʻyinlarining tayyorgarlik jarayoniga bagʻishlangan yigʻilish boshlandi
Bugundan Poytaxtimizdagi “Hilton” mehmonxonasida Toshkent-2025 yoshlar Para Osiyo oʻyinlarini oʻtkazish uchun muvofiqlashtiruvchi komissiyaning 1-yigʻilishi oʻz ishini boshladi. 7-oktyabrga qadar davom etadigan ushbu tadbirda boʻlajak musobaqaga olib borilayotgan tayyorgarlik jarayoni atroflicha koʻrib chiqiladi.
Tadbirning ochilish qismida Majid Rashid boshchiligidagi Osiyo Paralimpiya qoʻmitasi rahbariyati, Oʻzbekiston Respublikasi Sport vaziri Adham Ikramov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Milliy Paralimpiya qoʻmitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev va boshqa rasmiylar ishtirok etishdi.
Oʻzbekiston tomoni davlatimizning qoʻllab-quvvatlashi bilan musobaqaga izchil tayyorgarlik olib borilayotgani, Olimpiya va Paralimpiya shaharchasidagi qurilish-montaj ishlarining katta qismi yakunlangani haqida maʼlumot berishdi. Shuningdek, Toshkent-2025 direksiyasi xodimlari Oʻyinlarni oʻtkazish boʻyicha dastur loyihasi taqdimotini oʻtkazishdi. Oʻz navbatida, janob Rashid yurtimizda koʻrilayotgan tayyorgarlikka yuqori baho berib, jarayondan koʻngli toʻq ekanini qoʻshimcha qildi.
Bugun kun davomida bir qator muhim yoʻnalishlar boʻyicha fikr almashildi. Dasturga koʻra, rasmiylar ertaga Olimpiya va Paralimpiya shaharchasiga tashrif buyurib, jarayonni bevosita kuzatishadi.

Началось совещание посвященное подготовке к летним юношеским Пара-Азиатским играм Ташкент-2025
Сегодня в столичной гостинице "Hilton" началось 1-заседание Координационной комиссии юношеских Пара-Азиатских игр Ташкент-2025. В этом масштабном мероприятии, которое продлится до 7 октября, детально будет рассмотрена подготовка к предстоящим соревнованиям.
Во вступительной части заседания присутствовали руководство Паралимпийского комитета Азии во главе с Маджидом Рашидом, Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, председатель Паралимпийского комитета страны Мухторхон Ташходжаев и другие официальные лица.
Узбекская сторона выразила, что при поддержке нашего Главы государства, к предстоящим Играм ведётся усиленная подготовка и что большая часть строительно-монтажных работ Олимпийского и Паралимпийского городка уже завершена. Также, сотрудники дирекции Ташкент-2025 продемонстрировали презентацию относительно проведения Игр. В свою очередь господин Рашид высоко оценил подготовку нашей страны и выразил, что очень доволен проделанной работой.
В течение дня участники мероприятия обменивались мнением по ряду важных вопросов. Согласно программе, завтра официальные лица посетят Олимпийский и Паралимпийский городок, где будут воочию наблюдать за процессом.