13 Sentyabr 2024 1402
Olimpiya shaharchasining qurilishiga masʼul kompaniya mutasaddilari bilan Prezident topshiriqlari ijrosi koʻrib chiqildi
Prezident Shavkat Mirziyoyevning kuni kecha poytaxtimizda barpo etilayotgan Olimpiya shaharchasiga tashrifi davomida bergan topshiriqlari ijrosi barcha sohalardagi masʼullar bilan muhokama qilib chiqilmoqda. Bugun Xitoyning “China CAMC Engineering Co., LTD” kompaniyasi vakillari bilan ana shu mavzuda yigʻilish oʻtkazildi.
Sport vazirligida oʻtgan uchrashuvda vazir Adham Ikramov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov hamda Qoʻmita raisining oʻrinbosari Azizjon Kamilov ishtirok etishdi.
Qayd etish joiz, ushbu shirkat qurilish ishlariga masʼul hisoblanadi. Yigʻilish davomida barpo etilayotgan obyektlarni oʻz vaqtida foydalanishga topshirish, shuningdek, ularni jihozlashda eng zamonaviy inventarlardan foydalanish, ish samaradorligini oshirish kabi masalalar kun tartibidan joy oldi va ular masʼullar ishtirokida batafsil koʻrib chiqildi.
Adham Ilhamovich mazkur loyiha shaxsan davlatimiz rahbari tomonidan nazoratga olingani, uni muvaffaqiyatli tamomlash zarurligi borasida toʻxtalib oʻtdi. Uchrashuv davomida qurilishning bugungi holati, mavjud masalalar va ularning yechimi yuzasidan fikr almashildi.

13 Сентября 2024 1401
Рассмотрена реализация поручений Президента с должностными лицами Компании, отвечающей за строительство Олимпийской деревни
Обсуждается выполнение поручений Президента Шавката Мирзиёева, который накануне посетил строящийся Олимпийский городок, с ответственными лицами во всех сферах. В частности, сегодня состоялось совещание с представителями китайской компании “China CAMC Engineering Co., LTD”.
Во встрече, которая была организована в Министерстве спорта приняли участие Министр Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета Азизжон Камилов.
Стоит отметить, что данная зарубежная Компания отвечает за строительные работы Олимпийского городка. В ходе сегодняшнего совещания были детально рассмотрены в присутствии ответственных лиц такие вопросы, как своевременная сдача объектов в эксплуатацию, а также использование в их оснащении самых современных инвентарей, повышение эффективности проделываемой работы.
Кроме того, Адхам Ильхамович подчеркнул, что данный проект находится под личным контролем главы государства, и его необходимо завершить успешно. В ходе встречи состоялся обмен мнениями о сегодняшнем состоянии строительства, текущих вопросах и их решении.