Osiyo Paralimpiya qo'mitasi Prezidenti Toshkentga keldi
Bugun kechasi Osiyo Paralimpiya qo'mitasi prezidenti Majid Rashid boshchiligidagi delegatsiya Toshkentga keldi. Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida faxriy mehmonni turizm va sport vaziri o'rinbosari Avaz Karimov, O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi Bosh kotibi Oybek Qosimov, O'zbekiston Milliy Paralimpiya qo'mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev va OAV vakillari kutib oldi.
Majid Rashid kelishi bilan o'z taassurotlari bilan o'rtoqlashdi:
"Men O'zbekistonga birinchi marta tashrif buyurmayman. 2013-yilda sizning mamlakatingizga tashrif buyurgandim. Muntazam ravishda yangiliklardan, yaqinda sizning mamlakatingizda sodir bo'lgan keng ko'lamli islohotlar va o'zgarishlar haqida ma'lumot olib boraman. Davlat tomonidan Paralimpiya harakatiga qaratilayotgan e'tibor tufayli O'zbekiston para-sportchilari yildan-yilga yuqori natijalarga erishmoqda. Umid qilamanki, Paralimpiyachilaringiz Tokio Paralimpiya o'yinlarida muvaffaqiyatli ishtirok etadi.
Dasturga ko'ra, bugungi kunda, kunning birinchi yarmida, Majid Rashid boshchiligidagi delegatsiya Toshkentning "Central Park" da bo'lib o'tadigan ommaviy sport tadbirida ishtirok etadi. Kunning ikkinchi yarmida faxriy mehmon O'zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o'rinbosari, turizm va sport vaziri Aziz Abduhakimov va MOQ raisi Rustam Shaabdurahmonov bilan uchrashadi.

The President of the Asian Paralympic Committee arrived in Tashkent
Last night, a delegation headed by the President of the Asian Paralympic Committee, Majid Rashid, arrived in Tashkent. Deputy Minister of Tourism and Sports Avaz Karimov, Secretary General of the National Olympic Committee of Uzbekistan Oybek Kasymov, Chairman of the National Paralympic Committee of Uzbekistan Mukhtorkhon Tashkhodjayev and media representatives met the guest of honor at the Islam Karimov Tashkent International Airport.
Majid Rashid shared his impressions upon arrival:
"This is not the first time I have visited Uzbekistan. In 2013, I visited your country. I regularly receive information from the news about the large-scale reforms and changes that have been taking place in your country recently. Thanks to the attention paid to the Paralympic movement by the state, para-athletes of Uzbekistan achieve high results from year to year. I hope that your Paralympians will successfully perform at the Paralympic Games in Tokyo."
According to the program, today, in the first half of the day, the delegation headed by Majid Rashid will take part in a mass sports event that will be held in the Central Park of Tashkent. In the afternoon, the guest of honor will meet with Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, Minister of Tourism and Sports Aziz Abdukhakimov and Chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov.