Osiyo Paralimpiya qo'mitasi Prezidenti Toshkentga keldi
Bugun kechasi Osiyo Paralimpiya qo'mitasi prezidenti Majid Rashid boshchiligidagi delegatsiya Toshkentga keldi. Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida faxriy mehmonni turizm va sport vaziri o'rinbosari Avaz Karimov, O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi Bosh kotibi Oybek Qosimov, O'zbekiston Milliy Paralimpiya qo'mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev va OAV vakillari kutib oldi.
Majid Rashid kelishi bilan o'z taassurotlari bilan o'rtoqlashdi:
"Men O'zbekistonga birinchi marta tashrif buyurmayman. 2013-yilda sizning mamlakatingizga tashrif buyurgandim. Muntazam ravishda yangiliklardan, yaqinda sizning mamlakatingizda sodir bo'lgan keng ko'lamli islohotlar va o'zgarishlar haqida ma'lumot olib boraman. Davlat tomonidan Paralimpiya harakatiga qaratilayotgan e'tibor tufayli O'zbekiston para-sportchilari yildan-yilga yuqori natijalarga erishmoqda. Umid qilamanki, Paralimpiyachilaringiz Tokio Paralimpiya o'yinlarida muvaffaqiyatli ishtirok etadi.
Dasturga ko'ra, bugungi kunda, kunning birinchi yarmida, Majid Rashid boshchiligidagi delegatsiya Toshkentning "Central Park" da bo'lib o'tadigan ommaviy sport tadbirida ishtirok etadi. Kunning ikkinchi yarmida faxriy mehmon O'zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o'rinbosari, turizm va sport vaziri Aziz Abduhakimov va MOQ raisi Rustam Shaabdurahmonov bilan uchrashadi.

Президент Паралимпийского комитета Азии прибыл в Ташкент
Сегодня ночью делегация во главе с президентом Паралимпийского комитета Азии Мажидом Рашидом прибыла в Ташкент. В международном аэропорту Ташкента имени Ислама Каримова почётного гостя встретили заместитель Министра туризма и спорта Аваз Каримов, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касымов, председатель Национального Паралимпийского комитета Узбекистана Мухторхон Ташходжаев и представители СМИ.
Мажид Рашид по прибытию поделился своими впечатлениями:
«Я не первый раз посещаю Узбекистан. В 2013 году я побывал в вашей стране. Регулярно из новостей, получаю информацию о масштабных реформах и изменениях, которые происходят в последнее время в вашей стране. Благодаря уделяемому вниманию Паралимпийскому движению со стороны государства, пара-атлеты Узбекистана из года в год достигают высоких результатов. Надеюсь, что ваши паралимпийцы успешно выступят и на Паралимпийских играх в Токио».
Согласно программе, сегодня, в первой половине дня, делегация во главе с Мажидом Рашидом примет участие в массовом спортивном мероприятии, который пройдёт в «Central Park» Ташкента. Во второй половине дня почётный гость встретится с заместителем Премьер-Министра Республики Узбекистан, Министром туризма и спорта Азизом Абдухакимовым и председателем НОК Рустамом Шаабдурахмановым.