Muxlislarimiz bo‘lajak Olimpiya o‘yinlarida kurashchilarimizdan ham katta natijalar kutishmoqda. Bugun MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov O‘zbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi bosh kotibi Shuhrat Mamadaliyev, erkin kurash bo‘yicha terma jamoamiz murabbiyi Olim Hikmatov va yunon-rum kurashchilarimizning ustozi Ravshan Ro‘ziqulov bilan Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarlikni yana bir bor muhokama qilib oldi.
Eslatib o‘tamiz, kurashchilarimiz Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga har ikki yo‘nalishda 4 tadan, jami 8 ta yo‘llanma qo‘lga kiritishgan. Suhbat davomida har bir litsenziatlarimizning individaul tayyorgarligi, rejalari, ehtimoliy raqiblari xususida atroflicha gaplashildi. Shuningdek, kurashchilarimizning vaznlarini doimo nazoratda ushlash, kerakli vitaminlarni o‘z vaqtida berib borish, bazada epidemiologik vaziyatni qattiq nazoratda ushlash borasida ham fikrlar bildirildi.
Maʼlum qilinishicha, kurashchilarimiz so‘nggi yig‘inni Toshkentda 29 iyulgacha o‘tkazishadi. Shu kunning o‘zida ushbu sport turidagi delegatsiyamiz Tokioga yo‘l olsa, 1 avgustda yunon-rum, 4 avgustdan erkin kurashchilarimiz bellashuvlarga kirishadilar.

Обсуждалась подготовка наших борцов перед Олимпиадой
Узбекские болельщики ожидают больших результатов от наших борцов на предстоящих Олимпийских играх. Сегодня заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов с Генеральным секретарем ассоциации спортивной борьбы Шухратом Мамадалиевым, тренером сборной по вольной борьбе Олимом Хикматовым и наставником греко-римских борцов Равшаном Рузикуловым ещё раз обсудил подготовку к Токийской Олимпиаде.
Напоминаем, наши борцы на Токио-2020 завоевали 8 лицензий (по 4 в каждом направлении). Во время беседы обсуждалась индивидуальная подготовка каждого спортсмена, планы и их возможные соперники. Также, были высказаны мнения относительно постоянного контроля веса наших борцов, вовремя обеспечения их витаминами, контроля эпидемиологической ситуации на базах.
Как сообщается, последний учебно-тренировочный сбор борцов продолжится в Ташкенте до 29 июля. В этот же день делегация направится в Токио и 1 августа начнут своё участие греко-римские борцы и 4 августа-вольники.