Sport vazirligi va MOQ rahbariyati Olimpiya shaharchasining bugungi holatini ko‘zdan kechirishdi
Ayni paytda Toshkent-2025 yoshlar Osiyo o‘yinlari uchun barpo etilayotgan Olimpiya shaharchasida qurilish ishlari jadal davom etmoqda. Sport vaziri Adham Ikramov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov va Qo‘mita raisi o‘rinbosari Azizjon Kamilov qurilish ishlarini ko‘zdan kechirishdi.
O‘rganish davomida mutasaddilar ob’ektlarning bugungi kundagi holati bilan yaqindan tanishishdi. Ularga jarayon uchun mas’ul mutaxassislar bu borada olib borilayotgan ishlar haqida to‘liq ma’lumot berishdi. Qayd etish joiz, hozirgi kunga kelib, metall konstruksiya ishlari allaqachon yakunlangan bo‘lib, ob’ektlarning tashqi qismini yopish jarayoni ketmoqda. Quruvchilar har bir detalga alohida ahamiyat qaratilayotgani, foydalanilayotgan mahsulotlarning aksariyati pishiq materiallardan tayyorlanayotganini qo‘shimcha qilishdi.
Suhbat davomida O‘yinlardan keyin obyektlardan samarali foydalanish masalasi ham yana bir karra ko‘rib chiqildi. Rasmiylar o‘rganish chog‘ida ish samaradorligini oshirish borasida kerakli tavsiyalarni berib o‘tishdi.

18 Августа 2024 1512
В настоящее время активно продолжается сооружение Олимпийского городка для юношеских Азиатских Ташкент-2025. Сегодня Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета Азизжон Камилов посетили объект и ознакомились о проделанной работе на сегодняшний день.
Во время своего визита официальным лицам была предоставлена полная информация о проделанных делах. Стоит отметить, что к настоящему моменту металлоконструкционные работы уже завершены и идет оснащение объектов снаружи. В частности, строители отметили, что тщательно уделяют внимание каждой детали и для сооружения комплекса в основном используются высококачественные и прочные материалы.
В ходе визита официальные лица ещё раз обсудили вопрос, относительно использования объекта, после завершения Игр. В конце были даны необходимые рекомендации по повышению эффективности работы.