Milliy Olimpiya qo‘mitasi bir guruh OAV vakillarini kasb bayrami bilan qutladi
27-iyun sanasi mamlakatimizda Matbuot va OAV kuni sifatida keng nishonlab kelinadi. Bugun O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi yurtimizda sog‘lom turmush tarzi targ‘ibotini yoritishda faol mehnat qilayotgan bir guruh jurnalistlarni qutladi.
Unda MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning birinchi o‘rinbosari Ravshan Irmatov, Qo‘mita Bosh kotibi Oybek Kasimov, MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov, O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov, shuningdek, bir guruh OAV vakillari va faxriy jurnalistlar ishtirok etishdi. Tadbirni MOQ rahbari o‘z nutqi bilan ochib berdi va mamlakatimizda sport targ‘ibotida faoliyat olib borayotgan hamkasblarimizni qutlab o‘tdi.
“Sizlarni kirib kelayotgan professional kasb bayramingiz bilan samimiy tabriklashga ijozat bergaysiz. Muhtaram yurtboshimiz barpo etayotgan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyotida Sizlarning ham hissangiz katta. Sizlar doimo olib borilayotgan islohotlarni, muvaffaqiyatimizni xalqimizga yetkazib berishda faol bo‘lib kelgansiz. Shu bilan birga, ishimizda yo‘l qo‘yayotgan kamchiliklarimizni ko‘rsatayotgan do‘stimiz bo‘lasizlar. Barchangizga ijodiy muvaffaqiyat, sihat-salomatlik tilab qolamiz”, – dedi Rustam Shoabdurahmonov.
Shundan so‘ng bir guruh matbuot va OAV vakillari, faxriy jurnalistlarga MOQning bayram sovg‘alari topshirildi.
Bayram munosabati bilan MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov o‘zini sport jurnalisti sifatida sinab ko‘rdi va bu gal jurnalistlarimizdan o‘zi intervyu oldi.
O‘z navbatida, OAV xodimlari ko‘rsatilgan bunday eʼtibordan mamnun ekanliklarini bildirib, yurtimiz sportchilarining muvaffaqiyatlarini xalqimizga tanitishda hamkorlikda ishlashdan mamnun ekanliklarini taʼkidlab o‘tishdi.

Национальный Олимпийский комитет поздравил группу представителей СМИ с профессиональным праздником
27 июня в нашей стране широко отмечается как День работников печати и СМИ. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана прошла торжественная церемония, где были поздравлены группа журналистов, которые активно участвуют в процессе пропаганды здорового образа жизни в Узбекистане.
В мероприятии приняли участие председатель НОК Рустам Шаабдурахманов и его первый заместитель Равшан Ирматов, Генеральный секретарь Комитета Ойбек Касымов, заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов, а также группа СМИ и почетных журналистов. Мероприятие открыл глава НОК, поздравив наших коллег, работающих в сфере пропаганды спорта в нашей стране.
«Для начала хочу поздравить каждого из вас с профессиональным праздником. Вы вносите весомый вклад в развитие Нового Узбекистана, которого строит наш Глава Государства. Следует отметить, что вы всегда активно освещаете проводимые реформы в нашей стране в сфере спорта и достигаемые успехи. В то же время вы наши верные друзья, которые указывают на недостатки, которых мы допускаем в своей работе. Желаем всем творческих успехов и крепкого здоровья », — сказал Рустам Шаабдурахманов.
Затем, группе представителей печати и СМИ, а также, почётным журналистам, были вручены подарки от имени НОК.
По случаю праздника Генеральный секретарь НОК Ойбек Касымов попробовал себя в качестве спортивного журналиста и взял интервью у представителей СМИ.
В свою очередь, наши коллеги были очень рады оказанному вниманию и отметили, что всегда готовы сотрудничать в процессе пропаганды здорового образа жизни в стране и в освещении успехов и достижений наших спортсменов.