Faxriylarimiz “Olimpiya kuni” doirasida stol tennisi bo‘yicha bellashishdi
Xabar berganimizdek, yurtimizda “Xalqaro Olimpiya kuni” munosabati bilan Olimpiya haftaligi tashkil etilmoqda. Ushbu haftalik doirasida stol tennisi bo‘yicha ham ommaviy tadbir o‘tkazildi.
Ahamiyatlisi, O‘zbekiston stol tennisi federatsiyasi o‘z tadbirini faxriylar o‘rtasida o‘tkazdi. Musobaqa erkaklar o‘rtasida 4, ayollar o‘rtasida 1 ta yosh toifasida tashkil etildi. Qayd etish joiz, mazkur bellashuvlarda 50 nafardan ortiq fidoyilar g‘oliblik uchun o‘zaro kuch sinashishdi.
G‘olib va sovrindorlar yakunda MOQ hamda O‘zbekiston stol tennisi federatsiyasining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

As part of the "Olympic Day", a table tennis competition was held among veterans
As we previously reported, in honor of the "International Olympic Day", an Olympic Week is being held throughout the Republic. As part of this week, a massive table tennis event was held.
It is noteworthy that the Table Tennis Federation of Uzbekistan held an event among veterans. In particular, men competed in 4 age categories, and women-1. It should be noted that more than 50 veterans took part in the competition.
The winners and prize-winners were presented with gifts on behalf of the NOC and the Table Tennis Federation of Uzbekistan.