Faxriylarimiz “Olimpiya kuni” doirasida stol tennisi bo‘yicha bellashishdi
Xabar berganimizdek, yurtimizda “Xalqaro Olimpiya kuni” munosabati bilan Olimpiya haftaligi tashkil etilmoqda. Ushbu haftalik doirasida stol tennisi bo‘yicha ham ommaviy tadbir o‘tkazildi.
Ahamiyatlisi, O‘zbekiston stol tennisi federatsiyasi o‘z tadbirini faxriylar o‘rtasida o‘tkazdi. Musobaqa erkaklar o‘rtasida 4, ayollar o‘rtasida 1 ta yosh toifasida tashkil etildi. Qayd etish joiz, mazkur bellashuvlarda 50 nafardan ortiq fidoyilar g‘oliblik uchun o‘zaro kuch sinashishdi.
G‘olib va sovrindorlar yakunda MOQ hamda O‘zbekiston stol tennisi federatsiyasining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

В рамках «Олимпийского дня» прошло соревнование по настольному теннису среди ветеранов
Как ранее нами сообщалось, в честь «Международного Олимпийского дня» по всей Республике проходит Олимпийская неделя. В рамках этой недели прошло массовое мероприятие по настольному теннису.
Примечательно, что федерация настольного тенниса Узбекистана провела мероприятие среди ветеранов. В частности, мужчины соревновались в 4 возрастных категориях, а женщины — 1. Следует отметить, что в состязании принимали участие более 50 ветеранов.
Победителям и призёрам были вручены подарки от имени НОК и федерации настольного тенниса Узбекистана.