Og‘ir atletikachilarimiz so‘nggi yig‘inga kirishishdi
Xabar berganimizdek, kuni kecha og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi Tokio-2020 Olimpiadasiga tayyorgarlik doirasida so‘nggi o‘quv-mashg‘ulot yig‘iniga jo‘nab ketgan edi. Terma jamoamiz mo‘ljallangan Ukrainaning Kamenes-Podolskiy shahriga yetib bordi.
Yig‘inga 8 nafar sportchi, 2 murabbiy va 1 massajchi jalb qilingan. Mashg‘ulotlar murabbiylar shtabining rejasi asosida olib borilmoqda. Avval xabar berganimizdek, bu yig‘indan so‘ng jamoamiz 20 iyul kuni Ukrainadan to‘g‘ri Yaponiyaga yo‘l olishadi. Shu bois kuniga 2 mahal olib borilayotgan mazkur mashg‘ulotlarning ahamiyati katta.
Tokio-2020 Olimpiadasida ishtirok etmaydigan vakillarimizning yig‘ini 29 iyul kuniga qadar davom etadi. Maʼlumot uchun, bo‘lajak Olimpiadada Akbar Jo‘rayev, Adhamjon Ergashev, Muattar Nabiyeva hamda Kumushxon Fayzullayeva yurtimiz sharafini himoya qilishadi.

Our weightlifters have started the last training camp
As we previously reported, the Uzbek national weightlifting team recently left for Ukraine to conduct a training camp in preparation for the Tokyo 2020 Olympic Games. Currently, our weightlifters are already in the city of Kamenets-Podolsk, where they will be training.
8 athletes, 2 coaches and 1 massage therapist were involved in the collection. Trainings are held according to the plan of the coaching staff. As previously reported, licensees will hold a TCB until July 20 and then go to Tokyo. Classes are held 2 times a day.
The remaining representatives of the national team will continue training until July 29. For your information, Akbar Juraev, Adhamjon Ergashev, Muattar Nabiyeva and Kumush Fayzullayeva will defend the honor of Uzbekistan in Tokyo 2020.