Xabaringiz bor, ayni kunlarda butun yurtimiz bo‘ylab “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik” shiori ostida Respublika yoshlar festivali bo‘lib o‘tmoqda. 16-18 iyun kunlari Navoiy shahrida ana shunday tadbirlardan biri o‘tkazildi.
Ahamiyatlisi, unda Olimpiya o‘yinlari chempionlari Ruslan Nurudinov va Hasanboy Do‘smatov kabi taniqli sportchilarimiz ham ishtirok etishdi. Tadbir doirasida bir guruh sportsevar yoshlar Navoiy Olimpiya zaxiralari kollejida jam bo‘lishdi. Unda og‘ir atletika bo‘yicha jahon va Olimpiada rekordchisi Ruslan Nurudinov yoshlar uchun ushbu sportdagi kerakli texnikalar bo‘yicha mahorat saboqlarini namoyish qilib berdi.
Maʼlumki, Navoiy viloyati og‘ir atletika bo‘yicha terma jamoamiz uchun kuchli sportchilarni yetkazib berayotgan yetakchi hududlardan sanaladi. Olimpiada chempioni bilan tashkil qilingan bunday tadbirlar yoshlar orasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, ularning sportga bo‘lgan qiziqishlarining yana-da ortishi yo‘lida beqiyos ahamiyat kasb etadi.

Для молодёжи Навоийской области был организован мастер-класс с участием Олимпийских чемпионов
Как вам известно, в настоящее время по всей Республике проходит молодёжный фестиваль «Молодёжь Нового Узбекистана, давайте объединимся». Одно из таких мероприятий прошло 16-18 июня в Навоийской области.
Примечательно, что в нём приняли участие знаменитые Олимпийские чемпионы — Руслан Нурудинов и Хасанбой Дусматов. В рамках мероприятия любители спорта собрались в Навоийском колледже Олимпийского резерва. Рекордсмен мира и Олимпиады по тяжёлой атлетике Руслан Нурудинов провёл мастер-класс для молодёжи, где продемонстрировал техники, которые относятся к этому виду спорта.
Как известно, большинство наших талантливых тяжелоатлетов являются уроженцами именно Навоийской области. Организация подобных мероприятий с участием Олимпийского чемпиона играют важную роль в процессе пропаганды здорового образа жизни среди молодёжи и повышения их интереса к спорту.