MOQ raisi oʻrinbosari Fransiyaga yoʻl olayotgan dzyudochilarimiz bilan uchrashdi
Ertaga dzyudo boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlariga tayyorgarlikning soʻnggi bosqichini olib borish uchun Fransiyaga yoʻl oladi. Safar oldidan MOQ raisi oʻrinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov terma jamoa aʼzolari bilan uchrashib, ularga omad tiladi.
Rejaga koʻra, dzyudochilarimiz Normandiya hududida tayyorgarlikning yakuniy bosqichini olib borishadi. Yigʻin davomida sportchilarimiz maxsus texnik harakatlarni shakllantirishga katta ahamiyat qaratishadi. Uchrashuv davomida Azizjon Yakubjanovich Olimpiadada kurashadigan terma jamoaning har bir aʼzosi bilan alohida gaplashib, ularning holati, ijtimoiy ahvoli haqida suhbatlashdi. Shuningdek, boʻlajak musobaqada muvaffaqiyatli ishtirok etishlari uchun hukumatimiz tomonidan barcha sharoitlar yaratib berilishi, buning uchun ulardan faqat va faqat Olimpiada medali sari bor imkoniyatlarini ishga solishlarini taʼkidladi.
Eslatib oʻtamiz, ushbu sport turidagi bahslar 27-iyul – 3-avgust kunlari boʻlib oʻtadi. Dzyudochilarimiz Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlarida jamoa tarixida eng koʻp 13 ta yoʻllanmaga sazovor boʻlishgan.

Заместитель председателя НОК Узбекистана встретился с дзюдоистами, которые отправляются во Францию
Завтра представители сборной Узбекистана по дзюдо в рамках завершающего этапа подготовки к летним Олимпийским играм Париж-2024 отправятся во Францию. Заместитель председателя НОК, руководитель Федерации дзюдо Узбекистана Азизжон Камилов провёл встречу перед их отбытием и пожелал удачи.
По плану, отечественные дзюдоисты финальную подготовку проведут на территории Нормандии. Во время тренировок будут уделяться особое внимание отработке специальных технических приёмов. Во время встречи А.Камилов лично побеседовал с каждым спортсменом, поинтересовался их физическим и социальным состоянием. Также, руководитель упомянул что со стороны правительства будут созданы все необходимые условия для достойного участия всех атлетов на Олимпийских играх и в ответ на это, им надо максимально использовать свои силы и завоевать призовые места.
Напомним, соревнования по дзюдо в рамках Олимпиады пройдут 27 июля - 3 августа. Впервые в своей истории сборная Узбекистана по дзюдо завоевала 13 лицензий на Олимпийские игры.