Ikkinchi bor oʻtkazilgan Axbor Imomxoʻjayev xotira turnirida eng yaxshilar aniqlandi
Oʻzbek futbol sharhlovchiligi maktabi asoschisi, yurtimiz futboli rivojiga ulkan hissa qoʻshgan mutaxassis, Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi Axbor Imomxoʻjayev xotirasiga bagʻishlangan futbol turniri oʻz yakuniga yetdi. 7-10-iyul kunlari tashkil etilgan musobaqa koʻtarinki ruhda oʻtib, unda Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi (OʻFA) jamoasi qatorisiga ikkinchi yil bosh sovrinni qoʻlga kiritdi.
Bu gal kumush medallar “kun.uz” jamoasiga nasib etdi. “Paxtakor” faxriylari esa qatorasiga ikkinchi bor bronza medallari bilan taqdirlandilar. Batafsil:
1. OʻFA
2. “kun.uz”
3. “Paxtakor” faxriylari
4. “championat.asia”
5. “Sulola”
6. Oʻzbekiston futbol hakamlari markazi
7. Oʻzbekiston professional futbol ligasi
8. “Tong II”
9. “Jurnalist”
10. “Sharhlovchi”
Shuningdek, quyidagi nominatsiyalarda eng yaxshilar aniqlab olindi:
Eng yoshi ulugʻ oʻyinchi: Habibulla Mirzaxonov (“Tong II”, 74 yosh)
Eng yaxshi darvozabon: Normuhammadali Abdurahmonov (kun.uz)
Turnir toʻpurari: Sobir Xodiyev (“Paxtakor”) va Doniyor Imomxoʻjayev (“Sulola”) (10 tadan gol)
Eng yaxshi oʻyinchi: Shukur Ashirov (OʻFA).
Musobaqa yakunida gʻolib va sovrindorlar, oʻz yoʻnalishida eng yaxshi deb topilganlar tashkilotchilar tomonidan taqdirlanishdi.

Определены победители и призёры турнира памяти Ахбора Имамходжаева, который был организован во второй раз
В Ташкенте завершился футбольный турнир, посвященный памяти основоположника узбекской школы футбольного комментаторства, опытного специалиста, внёсшего огромный вклад в развитие отечественного футбола, Заслуженного наставника молодёжи Республики Узбекистан Ахбора Имамходжаева. Соревнования прошли с 7 по 10 июля и подарили участникам позитивные эмоции. Команда Ассоциации футбола Узбекистана (АФУ) второй год подряд выиграла главный приз турнира.
На этот раз обладателями серебряных медалей стали представители сайта “kun.uz”. А ветераны команды "Пахтакор" во второй раз завоевали бронзовых наград. Подробно:
1. АФУ
2. “kun.uz”
3. Ветераны “Пахтакор”
4. “championat.asia”
5. “Сулола”
6. Центр футбольных судей
7. Профессиональная футбольная лига
8. “Тонг II”
9. “Журналист”
10. “Шархловчи”
Также, были определены лучшие в следующих номинациях:
Самый возрастной игрок: Хабибулла Мирзахонов (“Тонг II”, 74 года)
Самый лучший вратарь: Нормухаммадали Абдурахмонов (kun.uz)
Лучшие бомбардиры турнира: Собир Ходиев ("Пахтакор") и Дониёр Имамходжаев ("Сулола") (по 10 голов)
Лучший игрок: Шукур Аширов (АФУ)
В конце турнира победителям и призёрам, а также, лауреатам номинаций были вручены подарки от организаторов.