Rasmiylar Olimpiadaga jo‘nab ketayotgan futbolchilarimizga omad tilashdi
Ertaga futbol bo‘yicha O‘zbekiston Olimpiya terma jamoasi Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlarida ishtirok etish uchun Fransiyaga yo‘l oladi. Bugun Sport vazirligi, Milliy Olimpiya qo‘mitasi va O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi rahbariyati masʼuliyatli safar oldidan jamoamiz bilan uchrashib, yigitlarimizga oq yo‘l tilashdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati raisi, mamlakat futbol assotsiatsiyasi prezidenti Abdusalom Azizov, Sport vaziri Adham Ikramov, Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, MOQ raisining birinchi o‘rinbosari, O‘FA birinchi vitse-prezidenti Ravshan Irmatov ishtirok etishdi.
Rasmiylar o‘zbek sportida tarixiy yo‘llanmaga sazovor bo‘lgan jamoamizdan bo‘lajak Olimpiadada ham ulkan g‘alabalar kutishlarini, buning uchun davlatimiz barcha sharoitni yaratib berishini taʼkidlashdi. O‘z navbatida, bosh murabbiy Timur Kapadze ham jamoa Fransiyaga faqat va faqat Olimpiada medallari uchun yo‘l olayotgani, yigitlar barcha o‘yinda bor imkoniyatlarini ishga solishlarini bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, futbolchilarimiz Olimpiya o‘yinlaridagi ishtiroklarini 24-iyul kuni Ispaniyaga qarshi bahs bilan boshlashadi. Ungacha jamoamiz 15-iyul kuni Gvineya, 18-iyulda esa Yangi Zelandiya qarshi ikkita nazorat uchrashuvini o‘tkazadi.

Официальные лица пожелали удачи отечественным игрокам, отправляющимся в Париж
Завтра олимпийская сборная Узбекистана по футболу отправится во Францию для участия в летних Олимпийских играх Париж-2024. Сегодня руководство Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета и Ассоциации футбола Узбекистана перед важными стартами встретилось с командой и пожелало ребятам доброго пути.
В мероприятии приняли участие председатель Службы государственной безопасности Республики Узбекистан, президент Ассоциации футбола страны Абдусалом Азизов, Министр спорта Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, первый заместитель председателя Комитета, первый вице-президент АФУ Равшан Ирматов.
Официальные лица отметили, что от отечественной команды, завоевавшей историческую Олимпийскую путёвку, ожидают лучшей игры и на предстоящей Олимпиаде, ведь для этого со стороны государства созданы все необходимые условия и возможности. В свою очередь, главный тренер сборной Тимур Кападзе заявил, что команда едет во Францию исключительно за олимпийской медалью, ребята сделают всё возможное в важных и ответственных встречах на французских полях.
Напомним, что своё первое противостояние в рамках Олимпийских игр узбекские футболисты проведут 24 июля против Испании. До этого отечественная команда сыграет два контрольных матча против Гвинеи (15 июля) и Новой Зеландии (18 июля).