Oʻzbekiston delegatsiyasi VI BRIKS oʻyinlarini 114 ta medal bilan toʻrtinchi oʻrinda yakunladi!
Rossiyaning Qozon shahrida VI BRIKS oʻyinlari oʻz poyoniga yetdi. 13-24-iyun kunlari 90 ta jamoa ishtirokida kechgan murosasiz bellashuvlarda Oʻzbekiston delegatsiyasi 17 ta oltin, 39 ta kumush va 58 ta bronza, jami 114 ta medal jamgʻarib, umumjamoa hisobida Rossiya, Belarus va Xitoy jamoalaridan keyin toʻrtinchi oʻrinni egalladi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi mazkur musobaqada muvaffaqiyatli ishtirok etgan milliy federatsiyalarimiz, sportchi va murabbiylarimizni qayd etilgan yuqori natija bilan qutlaydi.

Делегация Узбекистана завершила VI Игры БРИКС на 4 месте!
В Казани (Российская Федерация) завершились VI Игры БРИКС. Соревнования проходили 13-24 июня и в них участвовали представители 90 команд, в том числе и наши спортсмены. По итогам Игр БРИКС делегация Узбекистана завоевала 114 медалей (17 золотых, 39 серебряных и 58 бронзовых ) и расположилась на 4 строчке по итогам общекомандного зачёта после России, Беларуси и Китая.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортивных федераций страны, спортсменов и тренеров с таким отличным результатом и желает им успехов в дальнейшем.