Gimnastika afsonasi Oksana Chusovitinani tabriklaymiz!
Bugun oʻzbek va jahon gimnastikasi yulduzi, Barselona-1992 Olimpiadasining oltin, Pekin-2008 Olimpiadasining kumush medali sohibi, jahon chempionatlarining 3 karra oltin, 4 karradan kumush va bronza medallari egasi, Osiyo oʻyinlarining 2 karra oltin, 4 karra kumush va 2 karra bronza medali sovrindori, 8 karra Olimpiya oʻyinlari ishtirokchisi, “Oʻzbekiston iftixori”, “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi”, “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvonlari, “Doʻstlik”, “Mehnat shuhrati” va “El-yurt hurmati” ordenlari sohibi Oksana Chusovitina tugʻilgan kunini nishonlamoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Oksana Aleksandrovnani bugungi ayyom bilan qutlab, unga uzoq umr va ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

Поздравляем легенду спортивной гимнастики Оксану Чусовитину!
Сегодня звезда узбекского и мирового спорта, чемпионка летних Олимпийских игр Барселона-1992 по спортивной гимнастике, обладательница серебряной медали Олимпиады Пекин-2008, 3-х кратная чемпионка мира, 4-х кратный серебряный и бронзовый призёр первенств планеты, обладательница 2 золотых, 4 серебряных и 2 бронзовых медалей летних Азиатских игр, 8-кратная участница летних Олимпийских игр, обладательница почётных званий "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан", "Заслуженный тренер Республики Узбекистан", "Узбекистон ифтихори", а также, орденов "Дустлик", "Мехнат шухрати", "Эл-юрт хурмати" Оксана Чусовитина отмечает свой День рождения.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Оксану Александровну с сегодняшней датой, желает ей крепкого здоровья и долгих лет жизни.