Ayni kunlarda Xitoyning “CAMC Engineering” kompaniyasi Bosh direktori Li Xaysin Toshkentda mehmon boʻlib turibdi. Bugun Sport vazirligida Toshkent-2025 yoshlar Osiyo oʻyinlari uchun barpo etilayotgan Olimpiya shaharchasining bugungi holati va kelgusida kompleksdan samarali foydalanish masalasiga bagʻishlangan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Yigʻilishni vazir Adham Ikramov olib bordi. Unda, shuningdek, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov va soha mutaxassislari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda olib borayotgan bunyodkorlik ishlarining bugungi holati va qoʻshimcha quriladigan yana ikkita bino (tibbiyot markazi va 400 oʻrinli mehmonxona)ning loyihasi batafsil muhokama qilindi. Adham Ikramov kompleksning barpo etilishini davlatimiz har tomonlama qoʻllab-quvvatlayotgani, qurilish ishlari uzliksiz olib borilishi uchun barcha sharoit yaratib berilayotganini taʼkidladi. Janob Li hamkorlik Xitoy kompaniyasi uchun ham manfaatli boʻlayotgani, kelgusida ham qator loyihalarni birgalikda amalga oshirishdan mamnun boʻlishini bildirdi.
Yigʻilish doirasida Oybek Kasimov musobaqani oʻtkazish direksiyasining tashkiliy tuzilmasi va uning faoliyati haqida taqdimot oʻtkazdi. Suhbat davomida qurilish ishlarini jadallashtirish, barpo etilayotgan qoʻshimcha binolar va tashrif buyuruvchilar uchun koʻngilochar maydonlarining loyihasini takomillashtirish boʻyicha qoʻshimcha tavsiyalar berildi.

Состоялась встреча с Генеральным директором китайской компании “CAMC Engineering”
В эти дни Генеральный директор китайской компании “CAMC Engineering” Ли Тайсинь пребывает в Ташкенте. Сегодня в Министерстве спорта состоялась встреча относительно нынешнего состояния Олимпийского городка, который строится для юношеских Азиатских игр Ташкент-2025, и его эффективного использования в дальнейшем.
Встречу проводил Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов. В ней также присутствовали Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и специалисты отрасли.
На встрече обсуждалось текущее состояние строительных работ и проект строительства еще двух дополнительных зданий (медицинский центр и гостиница на 400 человек). Адхам Икрамов отметил, что наше государство полностью поддерживает строительство этого комплекса, и оказывается вся необходимая помощь для непрерывных строительных работ. Господин Ли отметил, что двухстороннее сотрудничество также выгодно для китайской компании и что он будет только рад продолжить партнёрство и реализовать новые проекты в будущем.
Во время встречи Ойбек Касимов провёл презентацию об организационной структуре дирекции "Ташкент-2025" и ее деятельности. В ходе встречи ответственным лицам были даны дополнительные рекомендации по ускорению строительных работ, а также, оптимизации проектирования дополнительных зданий и развлекательных зон для посетителей.