Litsenziyalarimiz soni 50 taga yetdi!
Boks bo‘yicha O‘zbekiston ayollar terma jamoasi a’zosi Navbahor Hamidovaning (-66 kg) bugun qo‘lga kiritgan litsenziyasi delegatsiyamiz uchun o‘ziga xos ahamiyatga ega. Boisi, bu bilan O‘zbekiston delegatsiyasining Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlari uchun jamg‘arayotgan yo‘llanmalari soni roppa-rosa 50 taga yetdi.
Yana bir ahamiyatli tomoni, bokschi qizlarimiz ilk bor Olimpiya o‘yinlariga 4 ta yo‘llanmaga ega bo‘lishdi. Bu esa davlatimizning e’tibori bilan mamlakatimizda xotin-qizlar sporti, xususan, ayollar boksi rivoji yangi bosqichga chiqayotganidan dalolat beradi.
50 ta yo‘llanma 17 ta sport turi kesimiga to‘g‘ri keladi. Litsenzion sikl davom etmoqda. Hali oldinda hamyurtlarimiz dzyudo, yengil atletika, kamondan otish, o‘q otish sporti, suzish kabi yo‘nalishlarda yo‘llanmalarga ega chiqishi kutilmoqda.

Количество лицензий делегации Узбекистана достигло 50!
Особое значение для нашей делегации имеет лицензия, которую сегодня завоевала представительница женской сборной Узбекистана по боксу Навбахор Хамидова (-66 кг). Так как, это стала 50 путёвкой делегации Узбекистана на летние Олимпийские игры Париж-2024.
Еще одна примечательность заключается в том, что впервые в истории наши боксёрши удостоились 4 путёвки на Олимпийские игры. Это свидетельствует о том, что благодаря уделяемому вниманию со стороны государства, развитие женского спорта в нашей стране, особенно женского бокса, выходит на новый уровень.
50 лицензий были завоеваны в 17 видах спорта. Лицензионный цикл ещё продолжается. Наши соотечественники ещё имеют шанс пополнить копилку делегации, удостоившись путёвки по дзюдо, лёгкой атлетике, стрельбе из лука, стрелковому спорту и плаванию.