Toshkentda sport gimnastikasi boʻyicha ayollar oʻrtasidagi Osiyo chempionati start olgani haqida maʼlum qilgan edik. Musobaqaning ilk kunida hamyurtlarimiz kattalar oʻrtasidagi jamoaviy dasturda bronza medalini qoʻlga kiritishdi.
Bahslar davomida Dildora Aripova, Lobar Amrullayeva, Aleksandra Shevchenko hamda Odinaxon Robijonova yurtimiz sharafini himoya qilishdi. Oltin medal Xitoy jamoasiga nasib etgan boʻlsa, KXDR vakillari shohsupaning ikkinchi pogʻonasidan joy oldilar.
Qayd etish joiz, ortda qolgan kun yakkalik yoʻnalishida oʻynalgan Parij-2024 litsenziyasi filippinlik Emma Malabuyoga nasib etdi.

Наши соотечественницы поднялись на пьедестал чемпионата Азии по спортивной гимнастике
Ранее нами сообщалось, что в Ташкенте стартовал чемпионат Азии среди женщин по спортивной гимнастике. В первый день турнира наши сеньоры удостоились бронзовой медали в командном многоборье.
В этом континентальном первенстве честь страны защищали Дилдора Арипова, Лобар Амруллаева, Александра Шевченко и Одинахон Робиджонова. Золотую и серебряную медали завоевали представительницы Китая и КНДР соответственно.
Следует отметить, что в первый день чемпионата Эмма Малабуйо (Филиппины) завоевала лицензию Париж-2024 в индивидуальной программе.