O‘zbekistonning Fransiyadagi elchisi karatechilarimizni qabul qildi
Fransiyaning Parij shahrida karate WKF bo‘yicha Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga yo‘llanma beruvchi musobaqa bo‘lib o‘tmoqda. Mazkur turnir doirasida O‘zbekistonning Fransiyadagi Favqulodda va muxtor elchisi Sardor Rustamboyev delegatsiyamiz bilan uchrashdi.
Sardor Mirzayusupovich MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov boshchiligidagi delegatsiyamizni qabul qildi. Samimiy o‘tgan uchrashuvda tomonlar bir qator hamkorlik masalalari bo‘yicha suhbat olib borishdi. Qayd etish joiz, Tokio-2020 dan keyingi Olimpiya o‘yinlariga 2024 yili Parij mezbonlik qiladi. Suhbatda kelgusi Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarlik bo‘yicha ham fikrlar bildirildi.
Shundan so‘ng Sardor Rustamboyev terma jamoamiz vakillarini o‘zbek milliy taomlari bilan mehmon qilib, sportchilarimizga omad va zafarlar tilab qoldi. O‘z navbatida Sherzod Tashmatov elchi janoblariga MOQning esdalik sovg‘asini topshirdi va ikki mamlakat o‘rtasida sport sohasini ham rivojlantirish bo‘yicha olib borayotgan xizmatlari uchun tashakkur izhor qilib o‘tdi.

The Ambassador of Uzbekistan to France received our karateka
The Tokyo 2020 WKF Karate license competition is taking place in Paris. Within the framework of this tournament, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Uzbekistan to France Sardor Rustamboev met with our karate players.
Sardor Mirzayusupovich received our delegation headed by Deputy Chairman of the NOC Sherzod Tashmatov. The meeting was held in a friendly atmosphere and the parties discussed issues of cooperation in several areas. It should be noted that the next Olympic Games in 2024 will be held in Paris. During the meeting, opinions were expressed on the preparation for Paris-2024.
Then Sardor Rustamboev treated our representatives to Uzbek national dishes and wished them good luck. In turn, Sherzod Tashmatov presented the ambassador with memorable gifts of the NOC and expressed gratitude for his services in strengthening friendly ties and bilateral cooperation between the two countries, in particular in the sports sphere.