Xalqaro dzyudo federatsiyasi bayrog‘i O‘zbekistonga topshirildi
Vengriya poytaxti Budapesht shahrida dzyudo bo‘yicha jahon chempionati o‘z yakuniga yetib bormoqda. Bugun musobaqaning so‘nggi kuni final dasturi oldidan jahon chempionati mezbonligini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbirda Xalqaro dzyudo federatsiyasi prezidenti Marius Vizer, MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov, Vengriya dzyudo federatsiyasi prezidenti Laslo Tos ishtirok etishdi. Tadbirda musobaqa mezbonligini anglatuvchi IJF bayrog‘ini mezbon tomon Marius Vizerga topshirdi. O‘z navbatida, IJF rahbari bayroqni jahon chempionatining keyingi mezboni – O‘zbekiston tomoniga taqdim qildi. Bayroqni Azizjon Kamilov qabul qilib olar ekan, davlatimizning qo‘llab-quvvatlashi bilan kelgusi dunyo birinchiligini Toshkent yuqori saviyada tashkil etishini taʼkidlab o‘tdi.
Eslatib o‘tamiz, dzyudo bo‘yicha kelgusi jahon chempionatiga 2022-yil poytaxtimiz Toshkent shahri mezbonlik qiladi. Bu mamlakatimiz uchun ushbu sport turida o‘tkaziladigan kattalar o‘rtasidagi ilk dunyo birinchiligi sifatida tarixda qoladi. Musobaqa sanalari keyinchalik rasman maʼlum qilinadi.

The flag of the International Judo Federation was awarded to Uzbekistan
The World Judo Championship is coming to an end in Budapest. Today, before the start of the final of the last day, a ceremony was held to present the flag of the International Judo Federation to the hosts of the next World Championship.
The event was attended by the president of the International Judo Federation Marius Vizer, Deputy Chairman of the NOC, Chairman of the Judo Federation of Uzbekistan Azizjon Kamilov, President of the Hungarian Judo Federation Laszlo Totz. At the event, the Hungarian side, which are the hosts of the World Cup, presented the IJF flag to Marius Vizer. In turn, the head of the IJF handed over the flag to the next host of the World Cup — Uzbekistan. Accepting the flag, Azizjon Kamilov noted that with the support of our state, Tashkent will organize the upcoming World Cup at the proper level.
Recall that the next World Judo Championship in 2022 will be hosted by Tashkent. This is the first World Championship in the history of our country in judo among adults. The date of the World Cup will be officially announced later.