Navbat jamoaviy bellashuvlarga
Vengriyada o‘tkazilayotgan dzyudo bo‘yicha jahon chempionatida yakkalik bellashuvlari yakunlandi. Bugun musobaqada aralash jamoaviy yo‘nalishda g‘olib va sovrindorlar aniqlab olinadi.
Qur’aga ko‘ra, hamyurtlarimiz 1/8 final bahsini mezbonlarga o‘tkazishadi. Bahsni ayollar o‘rtasida +70 kg vazn toifasi vakillari boshlab berishadi. Terma jamoalar quyidagi dzyudochilarni ro‘yxatdan o‘tkazishdi:
+70 kg: Irisxon Qurbonboyeva – Mersedes Sigetvari
+90 kg: Muzaffarbek To‘raboyev – Richard Siposh
-57 kg: Shukurjon Aminova – Andrea Karman
-73 kg: Obidxon No‘monov – Frigses Sabo
-70 kg: Gulnoza Matniyazova – Sabina Gersak
-90 kg: Shermuhammad Jandreyev – Peter Safrani
Hamyurtlarimiz mezbonlarni mag‘lub etishsa, chorak finalda Braziliya – Qozog‘iston juftligi g‘olibiga qarshi tatamiga chiqishadi.

Team competitions will start within the framework of the World Championship
Within the framework of the World Judo Championship in Budapest, the performances of judoists have ended and team competitions begin. The names of the winners in this direction will be announced today.
According to the results of the draw, our compatriots will hold the 1/8 stage against the hosts of the championship. The competition will be started by girls in the weight category +70 kg. The national teams registered the following judoists to participate in this stage:
+70 kg: Irishon Kurbonboeva – Mercedes Sigetvari
+90 kg: Muzaffarbek Turaboev – Richard Siposh
-57 kg: Shukurjon Aminova – Andrea Karman
-73 kg: Obidkhon Nu'monov-Frigces Sabo
-70 kg: Gulnoza Matniazova-Sabina Gersak
-90 kg: Shermukhammad Zhandreev – Peter Safrani
If the national team of Uzbekistan wins in the fight with representatives of Hungary, in the next stage they will fight with the winner of the competition of Brazil and Kazakhstan.