MOQ matbuot xizmati yana bir Parij-2024 litsenziati bilan tanishtiradi. Bu gal zamonaviy beshkurash boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Alise Faxrutdinova haqida batafsil suhbatlashamiz.
Faxrutdinova Alise Nailevna 1990-yil 23-fevral kuni Rossiyaning Moskva shahrida tugʻilgan. Boʻlajak Olimpiya oʻyinlariga murabbiyi Muhammed Okashi bilan tayyorgarlik koʻrmoqda. 2009-yil yoshlar oʻrtasida jahon chempionligini qoʻlga kiritgan. 2013-yilgi dunyo birinchiligida esa estafeta yoʻnalishida bronza medali sohibi boʻldi. 2019-yildan Oʻzbekiston terma jamoasi sharafini himoya qilib kelmoqda. Shu yilning oʻzida Osiyo chempionatining mikst dasturida bronza medalini qoʻlga kiritgan. Tokio-2020 yozgi Olimpiya oʻyinlari ishtirokchisi.
Xanchjou-2022 yozgi Osiyo oʻyinlaridagi muvaffaqiyatli ishtiroki orqali Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlariga yoʻllanma olgan.

Лицензиаты Париж-2024: Представительница современного пятиборья - Алисэ Фахрутдинова
Пресс-служба НОК Узбекистана продолжает знакомить вас с лицензиатами летних Олимпийских игр Париж-2024. Сегодня вы подробно узнаете о представительнице сборной Узбекистана по современному пятиборью - Алисэ Фахрутдиновой.
Фахрутдинова Алисэ Наильевна родилась 23 февраля 1990 года в Москве. К предстоящей Олимпиаде готовится под руководством тренера Мухаммеда Окаши. Чемпионка мира 2009 года среди молодёжи. Бронзовый призёр чемпионата мира 2013 года в направлении эстафеты. С 2019 года защищает честь сборной Узбекистана. В том же году удостоилась бронзовой медали на чемпионате Азии в программе микст. Участница Олимпиады Токио-2020.
Благодаря успешному участию на летних Азиатских играх Ханчжоу-2022 удостоилась путёвки на Олимпийские игры Париж-2024.