Timur Kapadze: “Barchasi ertaga maydonda hal bo’ladi”
Maʼlumki, Qatar yashil maydonlarida oʻtayotgan futbol boʻyicha U23 Osiyo kubogi doirasida Oʻzbekiston olimpiya terma jamoasi ertaga chorak finalda Saudiya Arabistoniga qarshi bahs oʻtkazadi. Bugun har ikki jamoa vakillari ishtirokida boʻlajak oʻyin oldidan matbuot anjumani oʻtkazildi. Unda jamoamiz ustozi Timur Kapadze va sardor Jasur Jaloliddinov ishtirok etib, quyidagi fikrlarni bildirib oʻtishdi:
“Ertangi o’yin ikki jamoa uchun ham muhim. Biz unga tayyormiz. Saudiya Arabistoni kuchli jamoa. Ularning kuchini yaxshi bilamiz. Uchrashuvlarini tahlil qildik. Biz o’z rejamiz asosida o’yin ko’rsatamiz. Barchasi ertaga maydonda hal bo’ladi. So’nggi qo’shilgan legionerlarimiz jamoaga yaxshi moslashib ketishdi. Bu bizga qo’shimcha kuch beradi. Bo’lajak bahsda ulardan foydalanamiz. Pley-off bosqichida avval ham o’ynaganmiz. Asosiy yo qo’shimcha vaqtlar bo’ladimi, penaltilar seriyasimi, hammasiga tayyormiz”.
"Murabbiyimiz aytganidek, maqsadimiz yoʻlida ketmoqdamiz. Ertangi oʻyinga tayyormiz va musobaqadagi yurishimizni davom ettiramiz. Yildan yilga katta oʻsishga erishdik. Hech qanday bosim yoʻq. Fikrimiz faqat oldinda turgan oʻyinlarga qaratilgan. Ertaga futzal jamoamiz ham Osiyo kubogida Eronga qarshi muhim uchrashuvda maydonga chiqadi. Ularga ham omad tilab, yurtimizga yorugʻ yuz bilan qaytishlarini niyat qilamiz. Hammamiz bir maqsad – Vatan sha'ni uchun kurashmoqdamiz", – dedi jamoamiz sardori.

Тимур Кападзе: "Всё решится завтра на поле"
Как известно, уже завтра олимпийская сборная Узбекистана по футболу в рамках четвертьфинала Кубка Азии U23 в Катаре проведёт матч со сборной Саудовской Аравии. Сегодня перед началом этого важного противостояния с участием тренеров обеих команд состоялась пресс-конференция. Главный тренер нашей сборной Тимур Кападзе и капитан команды Джасур Джалолиддинов выразили следующее мнение:
"Завтрашний матч очень важен для нас и мы готовы к нему. Сборная Саудовской Аравии является одной из сильных команд континента, мы это знаем. Подробно рассмотрели матчи с участием этой сборной. Мы покажем игру по своей схеме. Всё решится завтра на поле. Наши легионеры, которые присоединились к нам недавно, успели хорошо адаптироваться. Разумеется, это придаст нам ещё больше сил. На предстоящем матче мы используем их. Нам и ранее удавалось выходить на плей-офф. Мы готовы ко всему: и к основному и к дополнительному времени, и к серии пенальти".
"Как отметил наш тренер, мы идём к своей цели. Мы готовы к завтрашней игре и продолжим участие на Кубке Азии. С каждым годом нам удаётся совершенствоваться и улучшать свои навыки. Никакого давления нет. Всё наше внимание сосредоточено только на предстоящих матчах. Завтра и сборная Узбекистана по футзалу проведёт важную игру с командой Ирана. Мы желаем чтобы и они завоевали победу и чтоб каждый из нас вернулся на Родину с гордостью. Всех нас объединяет одна цель - достойно защитить честь нашей страны", - сказал капитан команды.