Baydarka va kanoechilarimiz kunni muvaffaqiyatli o‘tkazishdi
Baydarka va kanoechilarimiz Yaponiya mezbonlik qilayotgan Osiyo chempionatining bugungi kunini muvaffaqiyatli yakunlashdi. Boisi atletlarimiz Parij-2024 Olimpiadasiga yo’llanma qatori musobaqadagi dastlabki oltin medalga sazovor bo’lishdi.
Baydarkachilarimiz Shahrizoda Mavlonova hamda Ozodjon Amriddinov juftligi mikst dasturida 500 metrga kechgan poygada marra chizig’ini birinchi bo’lib kesib o’tishdi. Shuningdek, ayni shu yo’nalishdagi kanoechilar bahsida Xonzoda Erkinova hamda Vladlen Denisov tandemi kumush medal sohibiga aylandi. Eslatib o’tamiz, kunning dastlabki poygalaridan birida Yekaterina Shubina yakkalik yo’nalishida kumush medal va Olimpiada litsenziyasini qo’lga kiritgan edi. Batafsil:

Очередной день лицензионного чемпионата Азии завершился успешно для отечественных гребцов
Отечественные байдарочники и каноисты завершили успешно сегодняшний день лицензионного чемпионата Азии в Японии. В рамках этого дня представителям Узбекистана удалось пополнить актив делегации Олимпийской лицензией, а также, завоевать первую золотую награду.
Тандем Шахризоды Мавлоновой и Озоджона Амриддинова в программе микста на дистанцию 500 метров финишировал первым. А каноисты Хонзода Эркинова и Владлен Денисов в этом же направлении удостоились серебряной медали. Напомним, в стартовых соревнованиях сегодняшнего дня в одиночной программе наша соотечественница Екатерина Шубина выиграла серебряную медаль и стала обладательницей лицензии Париж-2024. Подробно: