Chusovitina va Mirvaliyev finalda
Doxada sport gimnastikasi boʻyicha Jahon kubogining toʻrtinchi bosqichi oʻtkazilayotgani haqida maʼlum qilgan edik. Dastlabki kun doirasidagi saralash bahslarida ishtirok etgan Oksana Chusovitina oʻzining sevimli tayanib sakrash dasturida 13.049 ball bilan toʻrtinchi natijani qayd etib, final yoʻllanmasini qoʻlga kiritdi.
Shuningdek, Abdulaziz Mirvaliyev erkin mashq dasturida 13.800 ball jamgʻardi. Ushbu natija Mirvaliyevga ham finalda medallar uchun kurashish imkonini beradi. Bugun yurtdoshlarimiz yana quyidagi yoʻnalishlarda saralash bosqichida ishtirok etishadi:

Чусовитина и Мирвалиев пробились в финал Кубка мира
Ранее нами сообщалось, что в Дохе проходит четвёртый этап Кубка мира по спортивной гимнастике. Отрадно отметить, что наша соотечественница Оксана Чусовитина успешно выступила в своей коронной программе - опорный прыжок, набрав 13.049 балла и пробилась в финал.
Также, ещё один представитель Узбекистана Абдулазиз Мирвалиев завоевал право на участие в финальном этапе. Выступление Мирвалиева в вольной программе было оценено на 13.800 балла и он сохранил возможность побороться за медали турнира. В рамках сегодняшнего дня Кубка мира наши атлеты выступят в квалификационном этапе следующих программ: