Konkur bo’yicha mamlakat chempionati o’tkazildi
Toshkentdagi “Universal Horses Stable” majmuasi ot sportining konkur yoʻnalishi boʻyicha shaxsiy-jamoaviy yoʻnalishda Oʻzbekiston chempionatiga mezbonlik qildi. 6-8-aprel kunlari oʻtgan musobaqada yurtimizning sara chavandozlari gʻoliblik yoʻlida oʻz mahoratlarini namoyish etishdi.
Qiziqarli bahslarning birinchi kunida Aʼzam Tolibboyev “A” (130 sm toʻsiq balandligi), Alisher Erkinov “D” (120 sm), Yormuhammad Fozilxoʻjayev “В” (120-115 sm); ikkinchi kun Dilshod Shokirov “A” (140 sm), Xurshidjon Alimjonov “D” (130 sm), Yormuhammad Fozilxoʻjayev “В” (120-125 sm); yakuniy kunda esa Dilshod Shokirov “A” (150 sm), Alisher Erkinov “D” (140 sm), Ashrafxon Nigʻmatov “В” (125-130 sm) toifalarida oltin medallarni qoʻlga kiritishdi. Jamoaviy bahslarda Toshkent shahri vakillari eng koʻp ochko toʻplashga muvaffaq boʻldilar. Shuningdek, kuchli uchlikdan Samarqand va Qashqadaryo viloyatlarining chavandozlari joy olishdi. Gʻolib va sovrindorlar tashkiliy qoʻmita tomonidan taqdirlandi.

Состоялось первенство страны по конкуру
Столичный конноспортивный клуб "Universal Horses Stable" принял лично-командный чемпионат Узбекистана по конкуру. Соревнования, где соревновались лучшие всадники Республики, проходили 6-8 апреля.
В первый день турнира Аъзам Толиббоев в категории "А" (130 см высота препятствий), Алишер Эркинов в категории "D" (120 см), Ёрмухаммад Фозилхужаев в категории "В" (120-115 см); во второй день Дилшод Шокиров в категории "А" (140 см), Хуршиджон Алимжонов в категории "D" (130 см), Ёрмухаммад Фозилхужаев в категории "В" (120-125 см) стали победителями. А в заключительный день турнира Дилшод Шокиров в категории "А" (150 см высота препятствий), Алишер Эркинов в категории "D" (140 см) и Ашрафхон Нигматов в категории "В" (125-130 см) заняли первые места. В командных выступлениях представители Ташкента поднялись на высшую ступень пьедестала. Всадники Самарканда и Кашкадарьи заняли 2 и 3 места соответственно. Победителям и призёрам были вручены подарки организаторов.