O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetida “Katta tennis sport turini rivojlantirish va uning muammolari” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbatida O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti rektori, professor Mahmudjon Boltaboyev, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Kamil Bayazitov, “Tennis, badminton nazariyasi va uslubiyati” kafedrasi mudiri Kobiljon Usmanov, O‘zbekiston tennis federatsiyasi bosh kotibi, Osiyo tennis federatsiyasi vitse-prezidenti Iroda Tulaganova, Respublika Olimpiya zaxiralari tennis maktabi direktori Samuk Abidovlar ishtirok etishdi.
Suhbatda mamlakatimizda jismoniy tarbiya va sport sohasida aholining keng qatlamini sport bilan, xususan, tennis bilan shug‘ullanishga jalb etish va bu orqali jismonan sog‘lom avlodni tarbiyalash, ommaviy sport tadbirlari va musobaqalar o‘tkazish, isteʼdodli sportchilarni tanlash, tayyorlash va mahoratini oshirish, katta sport sari yetaklash, qolaversa, kadrlar tayyorlash, ilmiy izlanishlar olib borish orqali sohaga zamonaviy texnologiyalarni joriy etish va xalqaro aloqalarni kengaytirish kabi ustuvor vazifalar muhokama qilindi.

The priorities of the development of lawn tennis were discussed
A round-table discussion on the topic "The development of lawn tennis and its problems"was held at the Uzbek State University of Physical Culture and Sports.
The conversation was attended by : Rector of the Uzbek State University of Physical Culture and Sports, Professor Makhmudjon Boltaboev, Vice-rector for Research and Innovation Kamil Bayazitov, Head of the Department of Theory and Methodology of Tennis, Badminton Kobiljon Usmanov, Secretary General of the Tennis Federation of Uzbekistan and Vice-President of the Asian Tennis Federation Iroda Tulyaganova, director of the Republican Tennis School of the Olympic Reserve Samuk Abidov.
During the conversation, the parties discussed issues of attracting broad segments of the population to sports, in particular ,to tennis, raising a physically healthy generation, holding mass sports events and competitions, selection, training and advanced training. Such priorities as the preparation and introduction of modern technologies in this field through training, scientific research and the expansion of international relations were discussed.