Toshkent gandbol bo‘yicha IHF Trophy turniriga mezbonlik qiladi
28-fevral – 3-mart kunlari Toshkentda gandbol boʻyicha IHF Trophy turnirining qitʼalararo bosqichi boʻlib oʻtadi. U18 va U20 yosh toifalaridagi qizlar oʻrtasida tashkil etiladigan turnirda oʻz mintaqalarida gʻalaba qozongan jamoalar chempionlik uchun kurash olib borishadi.
Bahslar “Alpomish” kompleksi hamda Respublika Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida oʻtadi. Gʻolib jamoalar oʻz yosh toifalarida boʻlib oʻtadigan jahon chempionati yoʻllanmasiga sazovor boʻlishadi. Musobaqada qatnashadigan jamoalar bilan tanishing:

В Ташкенте пройдёт межконтинентальный этап турнира по гандболу
С 28 февраля по 3 марта Ташкент примет межконтинентальный этап турнира IHF Trophy по гандболу среди девушек. В соревнованиях, которые будут организованы в возрастных категориях U18 и U20, выступят сборные, победившие в своих регионах.
Матчи пройдут в столичном комплексе "Алпомиш" и Республиканском Центре подготовки Олимпийским и Паралимпийским видам спорта. Команды, одержавшие победу на соревнованиях, станут обладателями путёвок на чемпионат мира в своих возрастных группах. Сборные, которые выступят в международном турнире: