Davlat Bobonovni tabriklaymiz!
Bugun dzyudo bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi aʼzosi Davlat Bobonov tug‘ilgan kunini nishonlamoqda.
Davlat Bobonov 1997-yil Navoiy viloyatida tug‘ilgan. Samarqand dzyudo maktabi tarbiyalanuvchisi. Kurashchilar oilasida tug‘ilgan Bobonov o‘z hayotini dzyudo bilan bog‘ladi va ushbu sport turida yoshlar o‘rtasida Osiyo chempionati (2016), Toshkent Gran-prisi (2016) va Dyusseldorf «Katta dubulg‘a» (2020) turnirlari g‘olibiga aylandi. 2020 yil O‘zbekistonning eng yaxshi sportchisi deb topilgan. Ayni paytda polvonimiz -90 kilogramm vazn toifasida Tokio Olimpiadasiga yo‘llanma beruvchi pog‘onadan joy olgan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi dzyudochimizni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklaydi. Polvonimizga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan zafarlar tilab, ayni kunlarda davom etayotgan jahon chempionati va yaqinlashib kelayotgan Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida omad yor bo‘lsin, deb qolamiz.

Congratulations to Davlat Bobonov!
Today, the representative of the national judo team of Uzbekistan Davlat Bobonov celebrates his birthday.
Davlat Bobonov was born on June 7, 1997 in the Navoi region. A pupil of the Samarkand judo school. Bobonov followed in the footsteps of his wrestling ancestors and became a judoka. Winner of the 2016 Asian Championship, the 2016 Tashkent Grand Prix and the 2020 Grand Slam tournament in Dusseldorf. In 2020, he was recognized as the best athlete of Uzbekistan. Currently, he is in the zone of the Olympic rating permit (in the weight category -90 kg).
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the birthday boy on his birthday, wishes him good health, success and long life.