Suzuvchilarimiz jahon chempionatidagi ishtiroklarini yakunlashdi
Oʻzbekiston terma jamoasi uchun suv sporti turlari boʻyicha jahon chempionati yakuniga yetdi. Maʼlum qilganimizdek, Qatar poytaxti mezbonlik qilayotgan turnirning bugungi kunida Eldor Usmonov 100 metrga batterflyay usulida suzish dasturida qatnashdi.
Hamyurtimiz 52.83 soniya ichida marraga yetib keldi. Afsuski, bu natija unga yarim finalga chiqish uchun yetarli boʻlmadi. Shu tariqa, mazkur dunyo birinchiligi suvga sakrash boʻyicha terma jamoamiz aʼzosi Igor Myalinning qoʻlga kiritgan Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlari yoʻllanmasi bilan yodda qolmoqda.

16 Февраля 2024 1930
Представители сборной Узбекистана завершили своё участие в первенстве мира по водным видам спорта в Катаре. Как нами и сообщалось, в рамках квалификации текущего дня выступил наш соотечественник Элдор Усмонов в заплыве на 100 метров баттерфляем.
Усмонов зафиксировал результат 52.83 секунд, однако этого не хватило для выхода в полуфинал. Таким образом, делегация Узбекистана завершила данный чемпионат мира с одной лицензией на летние Олимпийские игры Париж-2024, которую завоевал Игорь Мялин по прыжкам в воду.