Tursunoy Rahimova hamda Sherzod Mamutovni tabriklaymiz!
Bugun Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida terma jamoamiz sharafini himoya qiladigan ikki vakilimiz Tursunoy Rahimova hamda Sherzod Mamutov tavallud kunini nishonlashmoqda.
Tursunoy Farhod qizi Rahimova 1997-yil 5-iyun kuni Toshkent viloyatida tug‘ilgan. 2015-yildan terma jamoamiz tarkibida bir qator xalqaro musobaqalarda muvaffaqiyat qozonib kelmoqda. Bir nechta Osiyo va jahon chempionatlarida yurtimiz sharafini munosib himoya qilib kelmoqda. 2020-yil Iordaniyada o‘tgan Osiyo-Okeaniya litsenzion turniridagi ishtiroki orqali -51 kg vazn toifasida Olimpiada yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan.
Sherzod Azamatovich Mamutov 2002-yil 5-iyun kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasida tug‘ilgan. Dastlab Nukus shahrida Daurbek Jiyemuratov qo‘l ostida qilichbozlik sir-asrorlarini o‘rgana boshladi. Sportchimiz 2018-yil terma jamoa tarkibiga jalb qilingan. Shu yilning o‘zida sablya bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi Osiyo chempionatining jamoaviy yo‘nalishida kumush, bir yil o‘tgach Iordaniyadagi qitʼa birinchiligida esa bronza medalini qo‘lga kiritdi. Mamutov joriy yilning aprel oyida Toshkentda o‘tgan Osiyo-Okeaniya litsenzion turnirida g‘alaba qozonib, Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi har ikki sportchimizni bugungi ayyom bilan tabriklab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Congratulations to Tursuna Rakhimova and Sherzod Mamutov!
Today, two licensees of the Tokyo Olympics — Tursunoy Rakhimova and Sherzod Mamutov celebrate their birthday.
Rakhimova Tursunoy Farkhodovna was born on June 5, 1997 in the Tashkent region. Since 2015, he has been a member of the National Boxing Team of Uzbekistan and takes part in many international competitions. He adequately defends the honor of Uzbekistan at the Asian and world Championships. At the 2020 licensing tournament for the continents of Asia-Oceania, she won a license for the Tokyo Olympics in the -51 kg weight category.
Mamutov Sherzod Azamatovich was born on June 5, 2002 in Karakalpakstan. At first, he studied the secrets of fencing in Nukus under the guidance of Daurbek Zhyemuratov. Since 2018, he was involved in the national team of Uzbekistan and soon proved himself as a talented and promising fencer. In the same year, at the Asian Youth Championship, he won a silver medal in the team direction, and a year later, in the continental championship in Jordan, he was awarded bronze. At the licensing tournament for the continents of Asia-Oceania, which was held in April this year in Tashkent, he won a license for the Tokyo Olympics.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the birthday children on their birthday, wishes them good health and bright victories.