MOQ rahbariyati jizzaxlik yosh sportchilar uchun yaratilgan sharoitlarni o‘rgandi
MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov va Qo‘mita raisi o‘rinbosari, mamlakat boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov sport sohasida olib borilayotgan ishlarni o‘rganish maqsadida Jizzax viloyatida xizmat safarida bo‘lishdi. Mutasaddilar dastlab Jizzax Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markaziga tashrif buyurib, u yerda yosh sportchilar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdi. Mashg‘ulot zallari, yotoqxona, tibbiyot bo‘limlari va oshxonalarni ko‘zdan kechirishdi.
Shundan so‘ng viloyat yengil atletika va sport o‘yinlari bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabi, yangi qurilgan “Besh tashabbus arenasi” ham ko‘zdan kechirildi. Safar davomida viloyat sport boshqarmasi boshlig‘i J.O‘ktamov va soha vakillari bilan 2023-yil sarhisobi, 2024-yil rejalari bo‘yicha uchrashuv ham o‘tkazildi. Suhbat davomida viloyatdan Parij-2024 Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarlik ko‘rayotgan atletlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning ijtimoiy holatini doimiy nazorat qilib borish bo‘yicha kelishib olindi.
Shuningdek, rasmiylar Jizzax shahrida tashkil etilgan boks bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi O‘zbekiston chempionatining final bahslarini kuzatib, taqdirlash marosimida ham ishtirok etishdi. Yakunda murabbiylar shtabiga yoshlar va asosiy terma jamoaga nomzod iqtidor egalarini o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlariga jalb qilish, seleksiya ishlarini kuchaytirish bo‘yicha o‘z tavsiyalarini berishdi.

Руководители НОК ознакомились с созданными условиями для молодых спортсменов Джизака
Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета, первый заместитель руководителя федерации бокса страны Сакен Полатов с целью ознакомления выполняемой работы в сфере спорта посетили Джизакскую область. Вначале руководители побывали в Центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта Джизака и ознакомились с условиями, созданными для юных атлетов. Помимо этого были осмотрены тренировочные залы, места, где проживают спортсмены, медицинский пункт и буфет.
После этого официальные лица посетили специализированную детско-юношескую спортивную школу по игровым видам спорта и легкой атлетике, недавно построенную арену "Пяти инициатив». Во время поездки состоялась встреча с руководителем областного управления спорта Ж.Уктамовым и представителями сферы по итогам 2023 года и планам на 2024 год. В ходе беседы ответственные лица отметили о необходимости оказывать всестороннюю поддержку спортсменам региона, готовящимся к Олимпийским играм Париж-2024.
Далее, официальные лица приняли участие на церемонии награждения чемпионата Узбекистана по боксу среди молодёжи. В завершение своего визита тренерскому штабу были даны важные рекомендации по привлечению к УТС потенциальных кандидатов в основной и резервный состав сборной, а также, усилению селекционной работы.