Olimpiada sovrindori murabbiylikdagi faoliyatini boshladi
Dzyudo bo‘yicha jahon chempionati va Rio-2016 Olimpiya o‘yinlari sovrindori Diyorbek O‘rozboyev sportchilik faoliyatini yakunlab, murabbiylik sohasida ilk qadamlarini tashlamoqda. O‘rozboyev 2024-yil boshidan O‘zbekiston yoshlar terma jamoasida ish boshladi.
Terma jamoamiz ayni paytda Toshkent viloyatida o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini olib bormoqda. Diyorbek yosh polvonlarimizni yil davomida kutib turgan Osiyo kubogi bosqichlari hamda Turkmanistonda o‘tadigan yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionatiga tayyorlashda bosh murabbiy Kamol Murodovga yordam beradi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi nomdor sportchimizga murabbiylik sohasida ham muvaffaqiyat tilaydi.

Уразбоев начал работу в молодёжной сборной Узбекистана в качестве тренера
Призёр Олимпийских игр Рио-2016 и чемпионата мира по дзюдо Диёрбек Уразбоев после завершения своей спортивной карьеры стал заниматься тренерской деятельностью. Уразбоев с 2024 года начал работу в молодёжной сборной Узбекистана.
Команда в настоящее время проводит учебно-тренировочные сборы в Ташкентской области. Диёрбек будет помогать главному тренеру Камолу Муродову в подготовке молодых единоборцев к этапам Кубка Азии и чемпионату мира в Туркменистане, которые ожидаются в течение года.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает именитому спортсмену покорение новых вершин и в тренерской деятельности.