Qo‘l jangi ustalariga jahon chempionatida omad tilaymiz!
Poytaxtimizda qo‘l jangi bo‘yicha kattalar o‘rtasida jahon chempionati start olmoqda. 5-7 iyun kunlari “Yunusobod sport kompleksi”da o‘tadigan dunyo birinchiligida 30 mamlakatdan 200 nafardan ortiq mohir qo‘l jangi ustalari bahs olib borishadi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasining asosiy vazifasi mamlakatimizda Olimpiya harakatini rivojlantirish bo‘libgina qolmay, sog‘lom turmush tarzi va ommaviy sportni targ‘ib qilish, yurtimiz yoshlarini jismoniy tarbiya va sportga jalb qilishdan ham iboratdir. Qolaversa MOQ bu yo‘nalishda har qanday loyihalarni qo‘llab quvvatlaydi.
Bu borada qo‘l jangi yosh avlodni jismonan yetuk va mard qilib tarbiyalashda, O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari tarkibidagi harbiylarimizning jangovar tayyorgarligini oshirishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Ishonamizki, ilk bor poytaxtimizda o‘tkaziladigan mazkur jahon chempionati qo‘l jangining yurtimizda yana-da ommalashishiga xizmat qilib, muhtaram Prezidentimiz ilgari surayotgan sog‘lom turmush tarzi targ‘ibotida katta turtki bo‘ladi.
Milliy Olimpiya qo‘mitasi O‘zbekiston qo‘l jangi federatsiyasining kelgusi faoliyatida ham ulkan muvaffaqiyatlar tilab, oldinda turgan musobaqani yuqori saviyada o‘tkazib olishini, ommaviy sport targ‘iboti yo‘lida doimo hamkorlikka tayyor ekanini bildirib qoladi.

Желаем удачи нашим спортсменам на чемпионате мира по рукопашному бою!
В Ташкенте стартует чемпионат мира по рукопашному бою среди взрослых. Чемпионат будет проходить 5-7 июня в «Спортивном комплексе Юнусабад» и в нём примут участие более 200 спортсменов из 30 стран мира.
Основной задачей Национального Олимпийского комитета Узбекистана в нашей стране является не только развитие Олимпийского движения в Республике, но и оказание содействия пропаганде здорового образа жизни и массового спорта, а также, привлечение молодёжи к физической культуре и спорту. Помимо этого, НОК поддерживает все инициативы и проекты в этом направлении.
Следует отметить, что рукопашный бой играет важную роль в процессе воспитания молодёжи нашей страны физически здоровыми и мужественными, в повышении боевой готовности наших военнослужащих в составе Вооруженных Сил Республики Узбекистан.
Мы верим, что этот чемпионат мира, который впервые пройдёт в Ташкенте, станет мощным толчком для дальнейшей популяризации рукопашного боя в нашей стране, пропаганды здорового образа жизни, которую выдвигает наш Уважаемый Президент.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает больших успехов в дальнейшей деятельности Федерации рукопашного боя Узбекистана и провести предстоящие соревнования на высоком уровне, а также, выражает готовность сотрудничать в популяризации массового спорта в Узбекистане.