Qo‘l jangi ustalariga jahon chempionatida omad tilaymiz!
Poytaxtimizda qo‘l jangi bo‘yicha kattalar o‘rtasida jahon chempionati start olmoqda. 5-7 iyun kunlari “Yunusobod sport kompleksi”da o‘tadigan dunyo birinchiligida 30 mamlakatdan 200 nafardan ortiq mohir qo‘l jangi ustalari bahs olib borishadi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasining asosiy vazifasi mamlakatimizda Olimpiya harakatini rivojlantirish bo‘libgina qolmay, sog‘lom turmush tarzi va ommaviy sportni targ‘ib qilish, yurtimiz yoshlarini jismoniy tarbiya va sportga jalb qilishdan ham iboratdir. Qolaversa MOQ bu yo‘nalishda har qanday loyihalarni qo‘llab quvvatlaydi.
Bu borada qo‘l jangi yosh avlodni jismonan yetuk va mard qilib tarbiyalashda, O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari tarkibidagi harbiylarimizning jangovar tayyorgarligini oshirishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Ishonamizki, ilk bor poytaxtimizda o‘tkaziladigan mazkur jahon chempionati qo‘l jangining yurtimizda yana-da ommalashishiga xizmat qilib, muhtaram Prezidentimiz ilgari surayotgan sog‘lom turmush tarzi targ‘ibotida katta turtki bo‘ladi.
Milliy Olimpiya qo‘mitasi O‘zbekiston qo‘l jangi federatsiyasining kelgusi faoliyatida ham ulkan muvaffaqiyatlar tilab, oldinda turgan musobaqani yuqori saviyada o‘tkazib olishini, ommaviy sport targ‘iboti yo‘lida doimo hamkorlikka tayyor ekanini bildirib qoladi.

We wish good luck to our athletes at the World Championship in hand-to-hand combat!
The World Championship in hand-to-hand combat among adults starts in Tashkent. The championship will be held on June 5-7 at the Yunusabad Sports Complex and more than 200 athletes from 30 countries will take part in it.
The main task of the National Olympic Committee of Uzbekistan in our country is not only the development of the Olympic movement in the Republic, but also to promote the promotion of a healthy lifestyle and mass sports, as well as attracting young people to physical culture and sports. In addition, the NOC supports all initiatives and projects in this direction.
It should be noted that hand-to-hand combat plays an important role in the process of educating the youth of our country physically healthy and courageous, in increasing the combat readiness of our servicemen as part of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan.
We believe that this World Championship, which will be held in Tashkent for the first time, will be a powerful impetus for further popularization of hand-to-hand combat in our country, promotion of a healthy lifestyle, which is put forward by our Esteemed President.
The National Olympic Committee of Uzbekistan wishes great success in the further activities of the Hand-to-Hand Combat Federation of Uzbekistan and to hold the upcoming competitions at a high level, and also expresses its readiness to cooperate in popularizing mass sports in Uzbekistan.